Dve hodiny kultúrnych súbojov

Papa kvíz prináša všetkým, ktorí sa do súťaže zapoja, nové vedomosti z oblasti umenia a kultúry. Otázky sú zameraná na renesanciu či architektúru, ktoré bežný človek často nepozná, na druhej strane si však skóre vylepší pri seriáloch, aké môže denne vídať v televízii.

 

Žiaden súťažiaci neodchádza naprázdno

Súťaž pravidelne pripravujú sestry Ivana a Andy Gavalcové, Barbora Petrová a Martina Rostášová. Dievčatá sú študentkami tretieho ročníka ekonómie na Technickej univerzite v Košiciach. Medzi prvých súťažiacich, ktorí si kvíz vyskúšali na vlastnej koži, patrili ich priatelia a rodiny. Postupne však súťaž objavovala široká verejnosť. Dokonca sa priestory v ostatných kolách naplnili až tak, že organizátorky začínajú premýšľať o ich rozšírení.

„Najúspešnejší tím má štyroch členov, dnes pokračujeme už siedmym kvízom v poradí,“ hovorí organizátorka Ivana Gavalcová. „Otázky zostavujeme z oblastí hudby, literatúry či výtvarného umenia. Kvíz obsahuje päťdesiatpäť otázok z desiatich tém. Okruhy si dohodneme vopred. Trvá približne dve hodiny, počas ktorých sa súťažiaci veľa dozvedia a zabavia sa.“

Výherca súťaže získa predovšetkým dobrý pocit zo svojich vedomostí, ale aj fľašu vína. Výsledky kvízu sa všetky tímy dozvedia hneď po skončení zápolenia.

Vypočujte si audioreportáž, v ktorej sme sa zhovárali s organizátorkami Papa kvízu.

Fotogaléria z podujatia

foto – Maroš Simon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.