Elektroswingové zoskupenie Moonlight Breakfast valcuje pódiá i hitparády

Párty, útočiaca na všetky zmysly človeka, prepracovaná videoprojekcia, dokonale intonujúca speváčka Cristie, členovia bandu, zvládajúci niekoľko nástrojov za večer a gradujúci tanečný pulz, ktorý vás nenechá ani minútu sedieť – to všetko sľubuje vystúpenie mladej rumunskej kapely Moonlight Breakfast. Na pódiu v Kasárňach/Kulturparku vystúpi 24. apríla o 19:30 hod.

Tento urbánny, drsný avšak sofistikovaný elektro, beat urban, nu-jazz a swing mix vo vás určite rozprúdi pohyb.  Bazookove hudobné vzdelanie a bohaté skúsenosti z vystúpení sú predpokladom jeho unikátneho prístupu k hudobnej produkcii. Elektroswingové zoskupenie Moonlight Breakfast vytvára jedinečný zvuk, ktorý dokáže upútať pozornosť širokého a rozmanitého publika, a práve preto sa táto hudobná skupina dostala na výslnie medzinárodnej hudobnej scény.

Vlani v októbri vydali dlho očakávaný druhý album „Time“, do ktorého sa im podarilo do mixu zakomponovať niekoľko nových prvkov, čím upgradovali zvuk a upevnili tak svoje jedinečné postavenie. Album získal niekoľko skvelých posudkov a najvyššie ohodnotenia zo strany medzinárodných hudobných kritikov. V Rumunsku, vo svojej rodnej krajine, spôsobili taký rozruch, že prvé vydanie je už vypredané. Každý ich vydaný singel dosiahol popredné miesto v rebríčkoch hitparád alternatívnych rádií doma a od ich nasadenia v rakúskych rádiách v roku 2012 dobýjajú aj éter našich juhozápadných susedov.

Svoj úplne prvý koncert odohrali pre 35 000 divákov ako predkapela pre Jamiroquai. Získali ocenenie “Najlepšia hudobná skupina” na podujatí The Elle Style Awards a riaditeľ top rozhlasovej alternatívnej stanice vyhlásil, že majú “najlepšiu hudobnú tvorbu predávanú v zahraničí”. Posledné štyri roky vystupovali  po celej Európe, upevňujúc si tak svoju neustále sa rozširujúcu základňu fanúšikov. Súčasťou ich predstavení je aj veľkolepá 3D video mapping show, ktorá dotvára celkový dojem, rovnako ako aj skutočnosť, že všetci účinkujúci sú talentovaní hudobníci, ktorí zvládajú hru na niekoľkých nástrojoch, takže na pódiu je rušno a to je jednoducho niečo, čo si nemôžete nechať ujsť.

Zoskupenie tvoria Bazooka (producent, bubeník, klávesy, klarinet), Christie (vokály, klávesy, sampler), Adita (klávesy, gitara, sampler) a Dan (vizuálny umelec).

Vstupenky online

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.