Eugen Vizváry to košickému publiku opäť „zavarí“ dobrou muzikou

Na pódiu Kasární/Kulturparku sa košickému publiku opäť hudbou prihovorí jeden z najvyhľadávanejších klaviristov v Slovenskej a Českej republike Eugen Vizváry na koncerte 18. novembra. Vystúpi spoločne s poľským duom Wielki Elektronik – Mateusz Pawluš a Jaroslaw Pakuszyński, známym slovenským bubeníkom Martinom Janočkom a predkapelou Aladdin Killers z Poľska.

eugen_vizvary

Eugen Vizváry (1977) pochádza z hudobníckej rodiny. Narodil sa v Bratislave, kde absolvoval hru na klavíri na ĽŠU. Počas štúdia sa zúčastnil na viacerých klavírnych súťažiach s popredným umiestnením. Súkromne študoval v Budapešti so zameraním na jazz. V roku 1995 založil skupinu Chorea minor, s ktorou sa prezentuje na rôznych jazzových súťažiach. Do roku 2002 bol členom skupiny DIDI BAND pod vedením svojho brata Ernesta Vizváryho, s ktorou pôsobil na lodiach ako, tt-line – Nils Holgerson, Viking line a rôznych kluboch v Európe. Bol tiež členom klasického tria pod vedením Dezidera Piťa.

Jeho hudobná činnosť spočíva v práci v hudobných štúdiách, venuje sa komponovaniu, aranžovaniu, pôsobí ako producent a doprevádza popredných slovenských a českých umelcov. Účinkuje v rôznych televíznych show programoch.

Spolupracuje s hudobníkmi ako sú Oskar Rózsa, Martin Valihora, Anita Soul, Michal Bugala, Štefan Bugala, Mária Bundová, Tina, Rytmus, Marcel Palonder, Martin Chodúr, Juraj Griglák, Eric Marienthal, Mark Kelley, Kim Davis, Vivian Sessoms, Oldo Petráš, Marian Čekovský, Miroslav Žbirka, Ivan Vereš, Nela Pocisková, Kuli, Misha, Robo Opatovský, David Koler, Rb, Ivan Dimo Dimitrov, Robo Papp, Robert Vizvári, Daniel Salontay, Radovan Tariška, Ondrej Štveráček, Robert Rist, Branislav Kostka, Juraj Burian, Emil Frátrik, Eugen Botoš, Juraj Gregorík, Lubor Priehradník, Tono Popovič a mnohí iní…

Eugen Vizváry hrá na klavíri a basgitare a venuje sa hudobným žánrom – jazz, funky, fusion, rock, pop, hip-hop, R&B, country a classic. Vyhľadávaný klavirista, skladateľ a hudobný producent patrí k výrazným osobnostiam našej jazzovej scény. Jeho hudobným debutom je Part One.

Na tomto albume sa stretla slovenská hudobná špička. Vizváry si prizval na nahrávanie svojich dlhoročných spoluhráčov, ktorých netreba vnímavým poslucháčom predstavovať. Bubeníci Martin Valihora a David Hodek, basgitaristi Oskar Rózsa, Juraj Griglák, Robert Vizvári, gitarista Michal Bugala, vibrafonista Štefan Bugala, saxofonista Rado Tariška a speváčka Anita Soul patria k tomu najlepšiemu, čo u nás máme. Elitnú zostavu navyše doplnil zahraničný hosť, americký basgitarista Braylon Lacy. Sedem autorských skladieb predstavuje sedem osobných príbehov hudobníka z roku 2013. Predstava debutového albumu v ňom dozrievala päť rokov. Moderný zvuk, hudobný odkaz a originálny skladateľský rukopis katapultujú Part One Eugena Vizváryho medzi najzaujímavejšie multižánrové nahrávky roku 2014. Vypočuť si ho naživo na koncerte je veľký hudobný zážitok.

Wielki Elektronik svojsky predstavujú súčasnú elektronickú hudbu, keď používajú klávesové nástroje, gramofóny, samplery a ďalšie zariadenia, ktoré generujú a modifikujú zvuk. V Košiciach sa predstavia s bubeníkom Martinom Janočkom. Poslucháčov správne naladí poľská skupina Aladdin Killers, ktorá už niekoľko rokov spolupracuje po boku slávneho poľského rapera Abradab. Používa rôzne techniky a zvuky súčasnej éry a žánre hudby, založenej na groove bass, jazze,bicích a varhanoch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.