Fallgrapp, The Global Optimistic a Stratasoul sa tešia na piatkovú atmosféru

Jedna z najzaujímavejších kapiel na Slovensku. Pravidelne sa objavujú v rotáciach nielen slovenských, ale aj zahraničných radií. Elektroakustický projekt s názvom Fallgrapp sa predstaví v Kasárňach/Kulturparku už tento piatok v spoločnosti ďalších rezidentov labelu GERGAZ  (hudobný workshop) – The Global Optimistic a Stratasoul.

Fallgrapp

Domáca hudba nemusí byť v angličtine, aby znela progresívne a bola porovnateľná so súčasným dianím v hudobnom svete. Dôkazom je projekt Fallgrapp. Za projektom stojí Juraj „Jureš“ Líška. Na koncertoch spájajú elektroniku s husľovým triom, perkusiami a vokálom.Ich hudba bola použitá aj v kampani UNICEF. Fallgrapp svojou slovenčinou v hube dokazuje, že je veľmi melodická a lyrická.  Fallgrapp patria do neveľkej skupiny mladých slovenských a českých kapiel, pre ktoré je na prvom mieste originalita a autentický prejav. „Na koncert v Košiciach sa veľmi tešíme, nakoľko sme toto mesto ešte nemali možnosť oboznámiť s našou tvorbou. Predstavíme vám zopár skladieb z nášho debutového albumu Rieka, ktorý bol vydaný na slovenskom labeli Gergaz,“ odkázala skupina, ktorú tvorí Jureš Líška (elektronika, texty), Nora Ibsenová (vokály, texty), Róbert Rehák (perkusie), Michal Pagáč (1. husle – husľové úpravy), Jakub Líška (2. husle), Martin Semrič (3. husle), Matej Kumpan(bass station synth + gitara), Petr Hanák (drummer).

 

 

The Global Optimistic

Jimmy Pé a GLGN, to je producentské duo The Global Optimistic. V minulom roku sme sa dočkali ich debutového albumu Moon Trees, za ktorý získali nomináciu v rámci Radio_Head Awards. Okrem iného majú na starosti aj vlastné hudobné vydavateľstvo Gergaz, prostredníctvom ktorého sa dá nájsť naozaj obrovské množstvo skvelej hudby. Jedným z ich najväčších úspechov je účasť na Sziget festivale štyri roky za sebou.

„Keďže sme v Košiciach ešte nikdy nehrali, veľmi sa tešíme na ľudí. Sme zvedaví, ako budú vnímať náš koncert,“ povedal Richard (GLGN) a Juraj (Jimmy Pé) z kapely. „Vystúpime aj s našou dvornou speváčkou Tante Elze,“ prezradili, že odohrajú prevažne veci z ich debutového albumu Moon Trees. „Medzi skladbami sa však objavia aj nejaké novinky a exkluzivitky,“ na záver dodali, že sa veľmi tešia na vnímavé publikum.

 

Stratasoul

Pre Stratasoul je zvuk typická práca s efektovaním vokálnych samplov, ktoré pochádzajú zo zdrojov, siahajúcich od 90’s soulu a r’n’b až po acapelly Drake-a alebo Diane Ross. Stratasoul zvukovými rovinami nešetrí a mix rôznych klávesových liniek, beatov a víriacích hlasov sa stáva zvukovo presaturovaný a hraničiaci s disharmóniou. Práve v týchto momentoch sa schováva sila a originalita stratasoulovej hudby. 

Veronika Cholewová

 

 

Vstupné: 3 €

Začiatok: 13. 6. o 20:30 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.