Fanúšikov metalu poteší nemecká kapela Freedom Call s hosťami

Zárukou totálne energickej show bude vystúpenie nemeckej metalovej kapely Freedom Call z Norimbergu, ktorá len koncom augusta vydala nový štúdiový album M.E.T.A.L. a oslavuje tiež 20 rokov na hudobnej scéne. Vôbec nie neznáma skupina na Slovensku, sa chystá na turné, aby predstavila svoju novinku. Partia okolo vždy usmiateho Chrisa Baya okrem nového albumu a sady starších obľúbených piesní predstaví aj svoju novú zostavu, ktorá sa už podieľala na novej platni. Košických fanúšikov potešia 4. októbra o 19:00 hod. v Kasárňach/Kulturparku o 19:00 hod.

Výmena hudobníkov nastala na postoch basgitaristu a bubeníka a priniesla nové mená. Francesco Ferraro predvedie svoju hru na basgitare a ako si poradí so svojimi partmi za bicími mladý Tim Breideband, sa presvedčíme práve na ich koncerte. Francesco sa predčasom predstavil na Slovensku s kapelou Vexillum a Tim nie je tiež žiadnym nováčikom. Odbubnoval si svoje s kapelami At Vance a Bonfire. Stálicami v kapele zostali frontman – spevák, gitarista, klávesák a skladateľ Chris Bay a druhý gitarista Lars Rettkowitz. V začiatkoch pôsobenia kapely, a vlastne polovicu kariéry v nej, odbubnoval svoje fantastické party Daniel Zimmermann, známy aj z Gama Ray. Jeho rázna, ale zároveň „nadýchaná“ hra bola poznávacím znamením skupiny tak, ako skvelé melódie, zbory či aranžmány. Objavil sa aj v klipe najnovšej nahrávky.

Aby bolo vystúpenie okorenené a ešte atraktívnejšie, Freedom Call, ktorý si za dve desaťročia získal desaťtisíce fanúšikov po celom svete, podporia na oslavách hostia z Rakúska Visions of Atlantis a česko-slovenská formácia Symphonity, ktorí budú skvelými štartovačmi večera. Odznie na ňom poriadna dávka melodického heavy, power, symfonického, ale aj speed metalu. Melodické a rýchle veci naservíruje svojim fanúšikom Freedom Call v dvojhodinovom programe a možno prekročí aj magickú hranicu 120 minút.

Zrod skupiny sa datuje do roku 1998. Svoju prvotinu „Stairway To Fairyland“ vydala metalová kapela rok po vzniku a o jej kvalitách vypovedá veľký záujem o album, ale aj druhé miesto v kategórii Objav roku 1999 časopisu Rock Hard. Ešte v tom istom roku zahrali na niekoľkých festivaloch a vydali mini LP Taragon. Nasledujúci rok im vyšiel druhý album s názvom Crystal Empire, ktorý bol opäť fanúšikmi prijatý veľmi vrelo. Na začiatku roku 2001 vyrazili na turné s Hammerfall a Virgin Steele a v priebehu roka odohrali celkom štyridsať koncertov po celej Európe. V roku 2017 do ich kolekcie pribudol deviaty štúdiový album, ktorý dostal názov Master of Light a skladby z desiateho odohrajú naživo na svojom nadchádzajúcom turné.

Visions of Atlantis (VoA) je symfonická power metalová skupina zo Štajerska, ktorá bola založená v roku 2000. Inšpirovala sa symfonickou power metalovou skupinou Nightwish a mýtmi o stratenom meste Atlantída. V súčasnosti hrá v zložení Clémentine Delauney – spev, Michele Guaitoli – spev, Werner Fiedler – gitara, Chris Kamper – klávesy, Mike Koren – basa a Thomas Caser – bicie. V tomto roku im vyšiel ôsmy album Wanderers.

História power metalovej skupiny Symphonity, ktorá má základňu v Brne, siaha do roku 1994, kedy gitarista Libor Křivák a bubeník Tomáš Sucháček založili kapelu Otter, neskôr premenovanú na Nemesis. V roku 2003 vydáva svoj debutový album Goddess of Revence. Na jar 2005 už pôsobí pod názvom Symphonity. Na konci roka 2018 ohlásila kapela novú zostavu a po boku talianskeho speváka Antonia Abateho sa objavuje aj slovenský spevák Mayo Petranin. Za bicie zasadol Radim Večeřa a na post basáka nastúpil Tomáš Sklenář. Na gitare hrá Libor Křivák. V Košiciach zahrá skladby z posledného albumu King of Persia.

 

Vstupenky online:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.