ZRUŠENÉ!!! Fascinujúca plavba po vodnej hladine s Markom Damianom

Špeciálna live show „Blažená nevedomosť“ na vodnej hladine Kunsthalle/Haly umenia prinesie jedinečný audiovizuálny zážitok. Marko Damian po prvý raz predstaví svoj debutový album za účasti pozvaných hostí. Celá show, ktorá sa uskutoční 12. novembra 2021 o 20:00 hod., bude mať špeciálny setup, light design a architektúru, ktorá bude pracovať s možnosťami priestoru bývalej krytej plavárne a stage i diváci sa budú nachádzať na vodou naplnenom bazéne. Podujatie sa koná v rámci festivalu DAAVS // Dni aktuálnych audiovizuálnych stretnutí.

Marko Anton Kováč, pôsobiaci pod umeleckým menom Marko Damian, je jedným z najzaujímavejších interpretov na súčasnej slovenskej hudobnej scéne, ktorý vychádza z rapovej tradície. Vďaka svojim schopnostiam a rozhľadu sa dokáže pohybovať aj v ďalších žánroch. Hudba sa pre neho stala východiskom pre komplexnú audiovizuálnu tvorbu bez ohľadu na žáner či médium. To rozhodne súvisí s jeho štúdiom na Royal Central School of Speech and Drama v Londýne, neskôr na University of Worchester, odkiaľ čerpá skúsenosti s divadlom či filmom, čo zúročuje aj vo videoklipoch s filmovou estetikou.

Okrem herectva sa venuje tiež hudbe, konkrétne hip-hopu, v ktorom kombinuje rap so spevom. Svoje debutové EP 50 Westside vydal v roku 2019. Videoklip ku skladbe Byť sám nakrútil v Londýne pod taktovkou zahraničných režisérov, ocenila tretím miestom aj Australian Cinematographers Society For Music Videos. Vlani vydal 5-trackový EP album s názvom P.O.P!. Texty skladieb si napísal sám a o hudbu sa postarali producenti Yun Crystal, Melano, nuri a Masker. Teraz prichádza predstaviť svoj debutový album Blažená nevedomosť.

Marko Damian s exotickým pôvodom na slovenskú hudobnú scénu priniesol to, čo tu rozhodne ešte nebolo, čo ho nielen sonicky, ale aj vizuálne odlišuje od ostatných. Patrí medzi najzaujímavejších raperov novej generácie. Má veľmi pestrý a zároveň osobitý štýl, ktorý budí kontroverziu pre jeho ťažšie zrozumiteľný prejav, v Amerike označovaný ako mumble rap (mumlavý rap). Jeho tvorba je však zvláštnym spôsobom chytľavá a fanúšikovia, ktorí sa na jeho prejav zvykli, naňho nedajú dopustiť. Rapovať vie veľmi presvedčivo aj bez mumlania, rovnako blízky je mu aj spev či rôzne hudobné žánre.

Vstupenky online:

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.