Fashion Kid Lab čaká vernisáž

Na podujatí Košice Fashion Week 2014 predvedú kreativitu aj tí najmenší. V projekte Fashion Kid Lab deti odprezentujú svoje práce, tvorbu aj proces výroby módnych návrhov. Spojovacou niťou workshopov bola téma mora.

DSC_0348

Organizátori sa venovali najmä recyklácii šiat. Zo starých svadobných odevov vytvárali nové nositeľné modely. Šatami sa deti pochvália na pripravovanej výstave. Na jej vernisáži porozprávajú o tom, ako pracovali, čo sa naučili a predvedú aj svoje výtvory – od prvých návrhov až po reálne odevy. Predvádzacie priestory si vyzdobia vlastnoručne.

Deti sa pravidelne stretávali v tvorivých dielňach. Organizátorkou podujatia bola Tatiana Kozejová, ktorá bola z prvého workshopu očarená:

„Bola som nadšená, prekvapená, dojatá, plná nádeje. Deti si rozložili návrhy na veľký stôl a diskutovali o výtvoroch. Zachovali sa ako profesionáli pri rozhovoroch do rádia či do novín. Verím, že sa im podujatie páčilo.“  

Autorskú prehliadku detských prác a modelu od návrhára Marcela Holubca si vychutnáte v Kunsthalle/Hale umenia 27. októbra.

Vernisáž výstavy Fashion Kid Lab sa uskutočnila 20. 10. 2014  v Kasárňach/Kulturparku a verejnosti je sprístupnená v čase od 11:00 do 18:00 v termíne 21. – 26. 10. 2014.

Viac informácií nájdete na facebookovej stránke Fashion Kid Lab.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.