Festival Each one teach one s tanečníkmi zvučných mien

Do košických Kasární/Kulturparku sa z rôznych klubov presťahoval počas uplynulého víkendu tanečný festival Each one teach one, ktorý sa konal už po piatykrát. Organizátorom jediného podujatia svojho druhu na Slovensku je košická Tanečná škola street dance Outbreak.

Festival sa riadi myšlienkou učenia sa a podporovania sa navzájom, o čom vypovedá aj jeho názov. „Všetci sa vieme od seba niečo naučiť, motivovať sa a inšpirovať sa,“ vysvetlil jeden z hlavných organizátorov Maroš Hrušovský. „Tanečníci potrebujú podporu, potrebujú súťažiť a ukázať, čo sa v sále naučili.“

Dni tanca odštartovali v piatok popoludní workshopmi s tanečníkmi svetového formátu. Na pódiách sa vystriedalo niekoľko tanečných štýlov. Najväčší záujem prejavili návštevníci o workshop s tanečníkom Battalom, ktorý pochádza z Filipín a momentálne pôsobí v Nemecku. Ďalšie viedli tanečníci zvučných mien Greenteck z Kanady, Frankie J z Británie a Alfonzo z Čiech. Spestrením  tohto ročníka bola piatková exhibícia s názvom Slovak gold. Tanečníci zo Slovenska si v nej zmerali sily so svetovými menami v 7 rôznych štýloch.  Slovensko zastupoval v každom štýle najlepší tanečník, ktorého vybrali na základe dlhoročných výsledkov a reprezentácií v zahraničí.

Počas nasledujúcich dvoch víkendových dní si títo tanečníci sadli do poroty a hodnotili. V sobotu súťažili dospelí v kategóriách hip hop house, poppin lockin, breakin a ženskom štýle waackin. Ďalšou kategóriou boli tanečné skupiny. O priazeň poroty sa uchádzalo až 12 formácií. Nedeľný program patril súťažiacim vo vekovej kategórii do 14 rokov.

Festival sa teší čoraz väčšej obľube. Svedčí o tom aj fakt, že prvý ročník sa konal v tanečnej škole s kapacitou 30 – 50 návštevníkov. Dnes by sa tam nezmestili. Organizátori už teraz plánujú šiesty ročník a veria, že záujem bude stále narastať.

Veronika Ferková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.