Festival Leto v parku vysypáva z rukáva prvé hudobné esá

Parková zóna areálu Kasární/Kulturparku bude aj počas tohto leta žiť festivalovo. Multižánrové podujatie Leto v parku prinesie opäť pestrú paletu rôznorodých kultúrnych žánrov. Bude sa spievať, tancovať, hrať divadlo, premietať filmy, čítať, vystavovať a každý bez rozdielu veku si nájde v ponuke to svoje. Siedmy ročník sa už vo veľkom chystá. Program bude naozaj bohatý, ale zatiaľ sa všetko len v programovej kuchyni varí a pečie, aby ani jeden deň nebol nudný.

Prví umelci už potvrdili svoju účasť a my sa môžeme tešiť na spestrenie letných dní. Leto v parku odštartuje 24. júla a trvať bude do 30. augusta. Kto všetko prispeje do programovej štruktúry, zostáva nateraz ešte tajomstvom. Isté však je, že nebudú chýbať skupina DUBIOZA KOLEKTIV, „ochutnáme“ PUDING PANI ELVISOVEJ a do Košíc znovu príde orchester BRATISLAVA HOT SERENADERS, ale tentoraz aj s MILANOM LASICOM. Dramaturg festivalu Daniel Franko sľubuje, že to nie sú zďaleka všetky esá v rukáve.

2482Zástupca balkánskej hudobnej produkcie – kapela Dubioza Kolektiv z Bosny vo svojej tvorbe kombinuje viacero hudobných štýlov, od reggae cez rock až po folk. Charakteristickým rysom ich vystúpení je predovšetkým živelnosť. Dubioza dokáže strhnúť publikum. Títo hudobníci majú v sebe neuveriteľnú energiu, ktorú rozdávajú na všetky strany. Spievajú, ale aj rapujú o veciach, ktoré sa im nepáčia – korupcia, bezprávie, sú veľkými odporcami nacionalizmu. To všetko komponujú do rytmu východoeurópskej hudby strihnutej reggae a rockom.

PPE_Pi1-300x300Slovenská elektro-indie-popová kapela Puding pani Elvisovej, známa aj pod skratkou PPE, bola založená ako hudobný projekt v roku 1995 v Košiciach. V decembri 2004 vyšiel ich debutový album Automati, o tri roky druhý Play/Pause/Eject, v roku 2010 tretí π (pí) a vlani štvrtý „TBA“. Hudba skupiny má jedinečný svojský rukopis, pričom ide o mix tanečnej elektronickej hudby a iných experimentov. V rokoch 2010-2014 získala na Radio_Head Awards trikrát za sebou ocenenie Najlepšia koncertná kapela roka, V roku 2011 s pesničkou Astoria aj Singel roka..

Orchester Bratislava Hot Serenaders patrí medzi hudobnici-11-600x400jedno z mála úzko vyprofilovaných hudobných telies na Slovensku. Od svojho založenia v roku 1992 sa jeho obsadenie takmer nemení a osemnásť nadšencov sa pravidelne stretáva vo svojom voľnom čase bez jedinej prestávky. V tomto zápale ich drží pohromade láska k hudbe. Hudbu, ktorú hrajú, prišla z Ameriky koncom 20. rokov a volá sa Hot Jazz alebo Sweet and Dance Music.  Členovia B.H.S. sú vášnivými zberateľmi starých autentických nahrávok, z ktorých do (ne)skorých ranných hodín píšu notu po note aranžmány. Tie potom nacvičia a v autentických oblekoch, pri jednom mikrofóne a na autentických hudobných nástrojoch interpretujú. Spája ich aj láska k šlágrom Františka Krištofa Veselého. Dlhé roky je súčasťou orchestra Milan Lasica, s ktorým zavítajú do Košíc.

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.