Francúzska hudobná ikona ZAZ bude headlinerom Leta v parku

Jednu z najväčších hviezd súčasnej svetovej hudobnej scény, francúzsku speváčku ZAZ , uvidíme 9. augusta 2015 v Košiciach. Vystúpi na tradičnom multižánrovom festivale Leto v parku, ktoré bude Košičanom i návštevníkom mesta od 24. júla do 30. augusta spríjemňovať prázdniny.

ZAZ-15-COLOR©Yann_Orhanweb

Speváčka a pesničkárka ZAZ, vlastným menom Isabelle Geffroy, sa za pomerne krátky čas stala v hlavnom hudobnom prúde ovládanom anglo-americkou produkciou fenoménom. Už niekoľko rokov je nielen najpopulárnejšou francúzskou speváčkou, ale aj jednou z najúspešnejších francúzskych umelcov vo svete. Získala mnohé zlaté, ale aj platinové a diamantové ocenenia za najpredávanejšie nahrávky. Jej prvý veľký hit Je veux o pohŕdaní konzumnou spoločnosťou má na YouTube už vyše 31 miliónov vzhliadnutí.

Koncert sa uskutoční na tzv. bielom námestí pred Kasárňami/Kulturparkom. Pre verejnosť bude otvorený už od 17:30 hod. Pretože sa v nedeľu v Košiciach očakáva vyvrcholenie horúčav, organizátori avizujú, že plochu pred koncertom ešte polejú vodou, čo pomôže schladiť rozohriaty biely betón.

ZAZ na koncertoch oslňuje publikum výrazným, trochu chrapľavým hlasom, svojou energiou, živelnou prirodzenosťou a chuťou do života. Znie francúzsky štýlovo, ale nechýba jej šibalstvo, niekedy až drzosť. Jej hudba vychádza zo zmesi jazzu a soulu, blues a šansónu, no i popu s nádychom cigánskeho swingu.

V súčasnosti medzinárodne najúspešnejšia francúzska umelkyňa pricestuje na východ Slovenska v rámci letného európskeho turné. Okrem svetoznámych hitov z dvoch predchádzajúcich albumov predstaví aj novinky zo svojho tretieho štúdiového albumu Paris. Vydala ho v novembri 2014 ako hold „mestu lásky“. K spolupráci prizvala legendy ako je Quincy Jones (producent najslávnejších albumov Michaela Jacksona, vrátane svetovo najpredávanejšieho albumu Thriller) a multitalentovaný hudobník a prvotriedny aranžér John Clayton. Duet si na tomto albume, tvoreného coververziami známych piesní o francúzskej metropole, zaspievala s 90-ročným klasikom francúzskeho šansónu Charlesom Aznavourom, ale tiež mladou kanadskou speváčkou Nikki Yanofsky.

ZAZ začínala ako pouličná muzikantka, dnes plní najväčšie svetové sály a je hlavnou hviezdou medzinárodných festivalov. Od roku 2001 prešla nejrôznejšími bluesovými a jazzovými kapelami a vystupovala s nimi po celom svete. V roku 2006 sa vrátila do Paríža, kde jej kariéra nabrala nový smer po stretnutí s producentom Kérredine Soltanim. V roku 2010 s ním natočila debutový album s jednoduchým názvom ZAZ. Polovicu skladieb si pritom zložila sama.
V máji 2013 vydala svoj druhý album Recto Verso s opäť veľmi populárnou skladbou On ira, ktorú takisto zložil Kérredine Soltani. V tom istom roku jej pieseň Éblouie par la nuit použili vo filme Dead Man Down s Colinom Farrellom. Nahrala aj titulnú skladbu a niekoľko ďalších piesní pre nový film Bella a Sebastián (Belle et Sébastien). Pred dvomi rokmi vyrazila na veľké svetové turné, ktorým prešla päť kontinentov a celé ho vypredala. Vlani, v rámci miniturné, vystúpila v Latinskej Amerike, ale objavila sa aj v našich končinách.

Novodobá Edith Piaf, ako ju označili slovenské média, sa prvýkrát predstavila na Slovensku v Bratislave v novembri 2014. V susednom Česku predtým opakovane slávila úspech na festivale Colours of Ostrava. Na hudobný príliv energie sympatickej Francúzky, ktorá je známa aj tým, že sa rada prihovára publiku v jeho rodnom jazyku, sa teda konečne môžu tešiť jej priaznivci aj v Košiciach.

Lístky si môžete zakúpiť na: http://bit.ly/1ESxqoq

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

3 Responses to Francúzska hudobná ikona ZAZ bude headlinerom Leta v parku

    Pridaj komentár

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.