From Our Hands prichádzajú s novým CD INDIVIDUALS

Premiérou videoklipu „Common_sense” z pripravovaného albumu INDIVIDUALS začala v týchto dňoch promovať CD i svoje jesenné turné slovenská rocková kapela FROM OUR HANDS. Začiatok októbra je termín, kedy vychádza ich dlho očakávaný, v poradí tretí štúdiový album. V Košiciach sa zastavia 10. októbra. Vystúpia v Kasárňach/Kulturparku v budove Alfa o 20. hodine. Spolu s nimi prídu aj kapely Abhorrence, špička slovenskej hardcore scény z Bratislavy a melodic metalcorová skupina Meredith z Košíc.

Fohtourposterfinal „Nový album vychádza po dlhšej odmlke od posledného albumu Sinners. Vždy sme si albumy nahrávali a produkovali sami, a tak nám v istom momente došlo, že ak chceme, aby nové CD nebolo len kópiou tých predošlých, vyžaduje si to posunúť sa v zručnosti skladania songov, produkcie a zvukového inžinierstva o level vyššie,“ priblížil dôvody odkladu frontman kapely Matej Hoťka.

FROM OUR HANDS debutovali na hudobnej scéne albumom Buildings Fall (2009), po ktorej nasledovala nahrávka Sinners (2010). Chceli sme, aby toto CD bolo rockovejšie, živšie a pestrejšie ako jeho predchodcovia. Vykašľali sme sa na elektroniku a podobné veci, ktoré nás pred rokmi bavili a sústredili sme sa na vytváranie aranžmánov s gitarami, basou a bubnami,“ uviedol M. Hoťka.

Novinka Common_sense, ku ktorej videoklip režíroval Igor Zacharov, je už druhým singlom z albumu Individuals. Ako prvý z neho vlani kapela predstavila čierno-biely videoklip k úspešnému songu MNYTLKS. Aj vďaka nemu FROM OUR HANDS zvíťazili v regionálnom finále celosvetovej súťaže Planet Rox. Finále sa konalo koncom júla a víťazstvo bratislavským muzikantom zabezpečilo účasť na populárnom festivale Envol Et Macadam v kanadskom Quebecu. Do prestížnej súťaže sa každoročne hlásia kapely z 15 krajín sveta a kanadská porota vyberá víťazov. Tí dostanú šancu zahrať si po boku veľkých svetových mien, akými boli v predchádzajúcich ročníkoch napríklad Blink 182 alebo Bad Religion.

Hneď po návrate z Kanady sme vyrazili na klubové turné po Slovensku a Čechách a musím povedať, že sa na to teším snáď ešte viac ako na Kanadu,“ dodal s úsmevom šéf skupiny. Okrem iného ho teší fakt, že na vybraných koncertoch ich budú sprevádzať priatelia z kapely PLUS MÍNUS.

Formácia FROM OUR HANDS vznikla v januári 2007 v Bratislave ako pozostatok formácie Trans Panama. Svoj prvý koncert odohrali v roku 2008 v Ostrave. Na scéne debutovali albumom Buildings Fall (2009), po ktorej nasledovala nahrávka Sinners (2010). Skupina pravidelne hráva nielen na Slovensku, ale hlavne v Čechách a zúčastňuje sa na mnohých festivaloch. Koncertuje v zostave Matej Hoťka (spev, gitara), Rišo Klimo (basgitara), Matej Turcer (gitara) a Michal Danišovič (bicie nástroje).

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.