Funky kapela Jungle Label pridala k zlatému pokladu nové CD

Košická funky kapela Jungle Label so speváčkou Katarínou Demskou si z Kasární/Kulturparku odniesla ešte v roku 2015 cennú trofej z autorskej pesničkovej súťaže Košický zlatý poklad s chytľavou funky piesňou Len ty a ja. Na pódium, na ktorom získala veľký úspech, sa opäť vráti 4. apríla a pokrstí svoj druhý štúdiový album s názvom WHO´S GONNA PAY FOR THAT?! Svetlo sveta uzrel v závere minulého roka. Krstným otcom bude Fred Wesley, americký jazzový a funkový trombónista, najznámejší spoluprácou s Jamesom Brownom, ako aj s Parliament-Funkadelic. Koncert sa začne o 20:00 hod.

Produkcia kapely pozostáva z vlastnej tvorby, ale aj z coverov najlepších funkových kapiel. V tvorbe nájdete vplyvy Earth, Wind and Fire alebo kráľa funku Jamesa Browna, no rovnako inšpiratívni sú mladší hudobníci ako Bruno Mars či Jamiroquai. S anglickými textami sa snažia preraziť aj v zahraničí.

Hudobný žáner funky zažíval svoju najväčšiu slávu ešte v 70. rokoch minulého storočia a jeho najznámejšími znakmi boli silná basová linka, ostrá gitara a tiež aj výrazné rytmické dychy. V tomto duchu sa snaží kráčať aj košická formácia.

Kapelu tvoria okrem speváčky gitarista Juraj Kováč, hráč na klávesové nástroje Peter Telepčák ml. a ďalšími členmi osemčlennej funk-popovej formácie sú Lukáš Korchňak (bicie), Peter Kočiš (basgitara), Tomáš Javnický (tenor saxofón), Ivan Kopeček (trombón) a František Babčák (trúbka).

Pódiové skúsenosti čerpali hudobníci od svojich skúsenejších kolegov z brandže. Vystupovali ako predkapela na koncertoch Peter Bič Projekt a britskej legendy Shakatak. Vystupovali tiež v rámci programu Košické Vianoce, na festivale My sme východ a na rôznych ďalších.

Aj keď je Jungle Label na hudobnom trhu relatívne krátky čas, pružne reaguje na dopyt akéhokoľvek druhu – od produkcií pre klienta,  až po festivaly, na ktorých sa podľa nich cítia,  tak ako každá kapela, najlepšie.

Vstupenky online

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.