Stretnutie so šéfredaktorom časopisu ZEM A VEK T. E. Rostasom

zem_a_vekVydavateľstvo Sofian Publishing a Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pripravili pre širokú verejnosť v piatok, 28. marca 2014, o 16:30 hod. v priestoroch knižnice na Lipovej ul. 3 stretnutie so šéfredaktorom časopisu ZEM A VEK Tiborom Eliotom Rostasom.

V máji 2013 sa objavil na pultoch novinových stánkov nový časopis ZEM A VEK. Vyše 100-stránkový mesačník vydáva Vydavateľstvo Sofian Publishing. Na titulnej strane pod názvom časopisu sa nachádza bližšia špecifikácia utajované informácie bez cenzúry. Mesačník prináša reportáže z oblasti vývoja svetovej a domácej ekonomiky, školstva, zdravotníctva… Venuje sa, ako sa píše na poslednej strane prvého čísla, prioritne alternatívnym spôsobom života. Udalosti a súvislosti zo sveta a domova, bez masky – odvrátená tvár osobností, neznámi hrdinovia – príbehy skutočných osobností, príbehy Zeme – mytologické príbehy našich predkov, téma mesiaca – pohľady na významnú udalosť, to je časť pravidelných rubrík tohto mesačníka. Jeho šéfredaktorom je Tibor Eliot Rostas. V rozhovore pre časopis Extra plus na otázku, ako by charakterizoval sám seba, odpovedal: „V prvom rade sa cítim ako muzikant, ale vzdelanie mám výtvarné a živím sa písaním.“

Koľko ľudí, toľko chutí – to je staré známe porekadlo, ktoré v ostatnom čase používame čoraz častejšie. A platí to ako pri knihách, tak i pri rôznych časopisoch. Je teda na vás, milí priatelia, čitatelia či náhodní návštevníci knižnice. V piatok, 28.marca 2014, o 16:30 hod. máte možnosť prísť si vypočuť do Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského v Rožňave na Lipovej 3 šéfredaktora mesačníka ZEM A VEK Tibora Eliota Rostasa. Vstup je voľný.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.