Heeb.She zvádzali publikum súčasným tancom

Jeden priestor, päť žien a desiatky divákov, ktorí ich nasledovali. Takto vyzeralo predstavenie s názvom Ženy, ktoré odohrala košická skupina Heeb.She v rámci festivalu New Dance Days v Kasárňach/Kulturparku. Tanečnice telom vyrozprávali dosiaľ nepoznaný príbeh a vďaka choreografii Kataríny Rampáčkovej i kreatívnemu svetelného dizajnu Róberta Farkaša vybičovali zážitok publika na maximum.

Michaela Sabolová, Alexandra Mireková, Markéta Meďašová, Viktória Birošová a Ivana Rusnáková zobrazovali päť žien z obrazov známych maliarov. Počas predstavenia putovali celou miestnosťou a publikum cestovalo s nimi. „Páčilo sa mi, že sme sa hýbali a uvedomovali si nielen tanečnice, ale aj jeden druhého. Tým pádom sme boli akoby prepojení,“ vysvetľuje jedna z diváčok. Tanec striedali krátke scény z vymysleného života tanečníc a v sále sa ozýval aj spev. Najväčšiu emóciu však vyvolal monológ, ktorý upriamil pozornosť na to, že ženy nie sú len krásne telá, no najmä nádherné duše plné citov.

10989216_10153087263337256_9164404291412367177_o

 

New Dance Days pokračuje aj v nedeľu, 13. septembra. Najprv, od 9:00 do 11:00 hod. sa v Kasárňach/Kulturparku uskutoční workshop pod vedením Heeb.She. Jeho účastníci zistia, ako využiť priestor na maximum a zabudnúť na naučené tanečné vzorce.

Program festivalu pokračuje o 19:00 hod. tanečnou fraškou Rozmanité teórie o Zemi. Divadlo Štúdio tanca v nej predvedie rôzne súčasné fóbie i choroby a poukáže tak na nezmyselnosť večného strachu. New Dance Days sa končí v pondelok, 14. septembra,predstaveniami Creation 2014 (Bees-R a Jana Tereková) a Všetko, čo mám rada (Petra Fornayová).

Fotogaléria:

Foto: Maroš Simon

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.