Hevhetia ShowCase je pre milovníkov džezu veľký hudobný happening

Košické vydavateľstvo Hevhetia, ktoré pôsobí v hudobnom priemysle už od roku 2001, pravidelne organizuje letný hudobný festival zameraný na aktuálnu džezovú produkciu hudobníkov, vydávajúcich svoje albumy práve v Hevhetii. V minulom roku premiérovo odskúšalo koncept takzvaných ‚showcase‘ koncertov, teda krátkych prezentačných hudobných blokov za prítomnosti veľkého počtu zahraničných profesionálov z oblasti džezu ako napríklad organizátorov džezových festivalov, recenzentov, novinárov, promotérov atď. Keďže sa tento model osvedčil, zopakujú ho.

Tento ročník Hevhetia ShowCase bude takisto zameraný na prezentáciu umelcov, ktorí vydávajú svoje albumy vo vydavateľstve Hevhetia. Pre milovníkov džezu je pripravených  osem koncertov v priebehu víkendu 17. a 18. augusta 2019. Zďaleka nepôjde len o koncerty ale o hudbu ako takú. Návštevníci Kasární/Kulturparku, kde sa bude celý festival odohrávať,  si budú môcť pozrieť výstavu fotografií Jazz World Photo, vypočuť si odborné prednášky a hudbu na prvotriednej zvukovej aparatúre v pavilóne AudioFeel, máme pripravený antikvariát s hudobnými publikáciami a hudobnými nosičmi, niekoľko diskusných panelov, okrem iného aj so zástupcami Fondu na podporu umenia a zahraničnými hosťami, predaj hudobných nosičov, nebude chýbať ani media art od DIGgallery, atď. Je to skrátka hudobný happening.

Opäť prisľúbili účasť mnohí zahraniční hudobní profesionáli, ktorí prídu do Košíc pozrieť a vypočuť si kvalitný džez, stretnúť sa a diskutovať o hudbe. Po skončení košického programu sa presunú do poľského mesta Żory, kde sa zúčastnia na partnerskom festivale Voicingers, ktorý je zameraný na spievajúcich interpretov.

Celý balík podujatí, ktorý Hevhetia spolu so zahraničnými partnermi organizuje, nazvali JazzBus. Je to taká hračka so slovami, pretože jednotiacim prvkom je džez, no slovo ‚bus‘ sa dá preložiť ako zásobník, ale hostia sa po festivaloch presúvajú autobusom, takže to má vlastne niekoľko významov.

Ťažko je vybrať spomedzi účinkujúcich ‚hviezdy‘. Zastúpená bude aj domáca scéna v podaní Pavel Morochovič trio či Miloš Železňák. Návštevníci budú môcť vidieť a počuť poľské zoskupenie MÓW, francúzsku Nebula Machina, taliansky Francesco Bruno quartet, poľský Backspace. Určite zaujme Big band Małopolski Ryszarda Krawczuka, ktorý sa predstaví s guinejským raperom a beatboxerom, žijúcim v Holandsku, Andym Ninvallom, ktorý má na konte spolupráce s takými hviezdami ako je RUN DMC, Shabba Ranks, Candy Dulfer a inými. A nesmieme vynechať kvintet poľského klarinetistu Szymona Klimu s jeho projektom Folwark. Napriek mladému veku má za sebou už skvelú kariéru v oblasti klasickej hudby, no pred niekoľkými rokmi sa rozhodol prekročiť hranice žánru a udomácniť sa aj vo sfére improvizovanej hudby.

Kompletný program je uvedený na webovej stránke www.hevhetiafest.sk

Lístky so zvýhodnenou cenou si môžete kúpiť v predpredaji na: https://predpredaj.zoznam.sk/en/tickets/hevhetia-showcase-2019/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.