Hľadáme rezidentov do sveta

Hľadáme ľudí, ktorých vyšleme do Holandska, Španielska, Anglicka a na košické letisko, kde budú môcť nielen tvoriť, ale sa aj vzdelávať vo svojej oblasti, spoznávať iné kultúry, získať kontakty a skúsenosti.

Bristol Watershed

Po 4 úspešných rezidenčných pobytoch sa Creative Industry Toolkit opäť spojil s britskou organizáciou Creative England a aj v roku 2014 pozýva kreatívnych Slovákov do Watershedu a do centra Creative Englandu v Bristole. Toto kultúrne centrum sa zameriava na technológie a digitálny svet, preto sa pobytu môžu zúčastniť najmä ľudia, ktorí pracujú s kamerou, fotoaparátom, venujú sa filmovej alebo televíznej tvorbe, kódovaniu, tvorbe hier, či digitálnym médiám. Vzhľadom na to, že Wateshed funguje ako kultúrne kino a digitálne kreatívne centrum, pozývame aj tých, ktorí sa venujú produkcii kultúrnych podujatí a kultúrnych operátorov. Mesto Bristol sa zameriava na rast a podporu kreatívnej ekonomiky a prosperuje najmä na poli inovácií v kreatívnej technológii. Mesto sa postupne vyprofilovalo na unikátne centrum pre inovácie a presahy umenia, médií a technológií. Práve tieto odvetvia sú sústredené, podporované a prepájané práve v kreatívnom centre Watershed.

Agentúra Creative England sa venuje podpore kreatívnych a inovačných nápadov, podpore talentov a rozvoju podnikania vo filmovej, televíznej tvorbe, tvorbe hier a digitálnych médiách. Jej cieľom je podchytiť najšikovnejších, najlepších aj najsľubnejších jedincov a subjekty, a tak im pomáha napĺňať ich kreatívny a komerčný potenciál. Pomáha identifikovať možnosti na ekonomický rast v krajine a vytvára pracovné miesta. Má pobočky v Salforde, Birminghame, Bristole, Leedse, Nottinghame a štúdiách Elstree. Watershed vznikol už  v roku 1982 ako

„Prvé umelecké centrum zamerané na film a divadlo“. Je miestom, kde je podporovaná kreativita, kde sú zdieľané skúsenosti a rozvíjajú sa dobré nápady. Toto centrum je zamerané na prezentáciu jedinečných a kvalitných produkcií a talentov z Anglicka, ale aj mnoho medzinárodných projektov. Zamestnanci podchytávajú nápady a talenty a umožňujú prekvitať umeleckým víziám a kreatívnej spolupráci. Produkujú projekty z oblasti hudby, divadla, dizajnu, vizuálneho umenia a z kreatívnych a technologických sektorov. Rezidenčný pobyt v kreatívnej inštitúcii znamená mesačný pobyt, ktorý zahŕňa ubytovanie, priestor v kreatívnom centre a organizačnú pomoc od tímu Creative England. Cieľom pobytu, programom a náplňou je získavanie nových kontaktov, networking, nových zákaziek, partnerov na spoluprácu, nových odbytových miest na svoje produkty, a podobne. Preto by sa uchádzač mal pohybovať vo vyššie menovaných odvetviach (kultúrny manažment, produkcia kultúrnych podujatí, filmová a televízna tvorba, kódovanie, kódovaniu aplikácií a hier, fotografovaniu alebo práci s digitálnymi médiami). Mal by mať vypracované portfólio a mal by byť komunikatívny (znalosť angličtiny je, pochopiteľne, nutnosťou). Registrovať sa môžete TU. Uzávierka výzvy je 31. marca 2014.

Bilbao

Ponúkame mesačný pobyt v máji 2014 v meste Bilbao v Španielsku.  Pre všetkých, ktorých zaujíma tvorba video hier, audiovizuálna tvorba, módny dizajn, produktový dizajn a digitálna ekonomika.Registrovať sa môžete TU. Uzávierka výzvy je 31. marca 2014.spatie-612x300 K.A.I.R hľadá rezidenta do Arnhema do Holandska. Počas svojho trojmesačného pobytu by mal  umelec, architekt, dizajnér alebo grafik vytvoriť dielo. Prihlásiť sa svojim motivačným listom portfóliom a životopisom môžete do 24. marca mailom na  zuzana.kotikova@kosice2013.sk. Košice 2013 v spolupráci s Letiskom Košice spúšťajú v roku 2014 nový unikátny projekt. Po prvý raz budú mať umelci zo Slovenska možnosť svojou prácou priamo zasahovať do fungovania prosperujúcej organizácie.  Do 31. marca sa môžu prihlásiť ľudia z oblastí- nové médiá, film, fotografia  divadlo, tanec: herci, režiséri, choreografi a pod. Prihláška musí obsahovať 4 súbory vo FORMÁTE PDF.: portfólio, životopis, motivačný list, kópiu výpisu z registra trestov. Prihlášky zasielajte na zuzana.kotikova@kosice2013.sk

Bližšie informácie sa dozviete na webovej stránke Creative Industry a K.A.I.R.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.