Podávať sa bude aj hudobný reggae dezert od Medial Banana

V kotle Polievkového festivalu to už začína vrieť. Jeho termín sa nezadržateľne blíži a je potrebné nachystať všetky „ingrediencie“, aby polievky chutili návštevníkom v Kasárňach/Kulturparku. Vypukne to 8. októbra o 14:00 hod.  Ktorá z nich bude najchutnejšia, a teda aj víťazná, o tom rozhodne nielen porota, ale aj ochutnávači. Hlavné slovo bude mať hlavný porotca, ktorého asi len tak ľahko súťažiaci neohúria. On totiž varil aj pre kráľovské rodiny.

sefkuchar-martin-novakMartin Novák nie je v kulinárskom svete žiaden nováčik. V oblasti gastronómie sa pohybuje už takmer 13 rokov. Pracoval v niekoľkých známych a vychytených bratislavských reštauráciách a o jeho kvalitách sa mohli presvedčiť aj holandská kráľovná či britská kráľovská rodina. Vo svojej profesii sa doslova našiel a práca je jeho veľkou životnou vášňou. Neustále sa odborne vzdeláva a rád objavuje nové neprebádané gastronomické zákutia, aby ich potom mohol na tanieri ponúknuť svojim hosťom. Má bohaté skúsenosti s modernou svetovou aj thajskou kuchyňou a pri varení obľubuje využívanie sezónnych potravín.  V tomto roku bol zaradený medzi top TREND dvadsiatku šéfkuchárov Slovenska. Na tohtoročnom Polievkáči sa okrem roly hlavného porotcu predstaví aj so svojou skvelou kulinárskou show.

Okrem polievok si návštevníci vychutnajú aj pravé slovenské reggae. Hudobnú porciu pozitívnej energie bude z pódia rozdávať kapela Medial Banana. Šestica chalanov sa už dlhší čas drží na čele tohto žánru na Slovensku. Za sedem rokov spoločného fungovania sa môže pochváliť vystúpeniami na festivaloch ako Sziget, Colours of Ostrava, Outlook, Mighty Sounds, Overjam alebo Grape a považujú sa za stálicu bratislavského reggae festivalu Uprising.

Začiatkom tohto roka si splnili sen, keď sa vybrali do kolísky reggae, priamo na Jamajku, aby spoločne so známymi osobnosťami tohto hudobného štýlu nahrali nový projekt Inna Jamdown. Počas svojho pobytu nadviazali spoluprácu s menami ako Anthony B, Jah Mason, Bay C či Lee Scratch Perry, Spectacular aj s muzikálnou rodinou jednej z najväčších legiend reggae music Maxa Romea, jeho dcérou Xanou a dvojičkami Rominal a vychádzajúcou hviezdou menom 5Star.

Lístky si môžete kúpiť online cez cinemaware tu: KÚPIŤ LÍSTOK NA FESTIVAL a zameniť ich v informačnom centre Delta za žetóny (1 žetón = 1 dávka polievky). Cena za 5 ochutnávok sú 3 €. Spot na tohtoročný Polievkový festival je zároveň aj videoreceptom. Video z youtube:  https://www.youtube.com/watch?v=hYE8bvM8Yrg

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.