Homes poskytne svojou hudbou a spevom poslucháčom „domov“

Peter Kravárik allias Homes je slovenský spevák, songwriter a producent, ktorý svoju hudobnú kariéru začal tvorením inštrumentálnej hudby. V roku 2016 debutoval skladbou „Youth“ (Mládež) s raperom Egom, následne vydal niekoľko sólových inštrumentálnych skladieb, ako napríklad „Wildflowers“ v americkom labeli Candyrat records. Popritom koncertoval po Slovensku ako inštrumentalista a produkoval skladby pre rôznych popových a rapových interpretov. Príležitosť vypočuť si ho dostanú jeho priaznivci v náhradnom termíne 22. septembra 2020 o 18:00 hod. Vystúpi v exteriéri oproti kaviarni Papa v Kasárňach/Kulturparku. Vstup je zdarma.

Kežmarčan Homes sa v roku 2017 opäť spojil s Egom na jeho albume Precedens, na ktorý produkoval skladbu „Keď prídem domov a následne sa ako hosť objavil na všetkých zastávkach Precedens Tour.

O rok neskôr debutoval svojim prvým singlom, na ktorom sám spieval – „Younger Sun“, v ktorom sa predviedol unikátnym melancholickým zvukom inšpirovaným zahraničnými indie a folkovými umelcami, spojeným s netradičným spevom vo falzete. Ten zaujal Rádio FM, ktoré ho následne pozvalo na koncert v rámci projektu Demovnica aj do živého vysielania. Predtým ešte vydal ďalšie dva single so spevom, „Loveable“ s minimalistickejším aranžmánom, ktorý je postavený na citlivých gitarových melódiách, klavíri a falzete a „Thaw“, ktoré ho definitívne ukotvili v speve a ukončili jeho cestu inštrumentalistu.

V roku 2019 sa spojil s českým spevákom Benom Cristovaom na spoločnej skladbe “Chybíš”, ktorú predstavili aj na Cristovaovom vypredanom koncerte v O2 Aréne v Prahe. Na konci roka 2019 sa  Homes ešte uviedol spoluprácou s Kontrafaktom, skladbou „V korunách stromov“ z albumu Real Newz. Za tento rok si vyslúžil aj nomináciu na cenu v kategórii Objav roka v Radiohead Awards Rádia FM.

Na začiatku roka 2020 vydal svoj debutový album „Lufu“, ktorý sa stretol s pozitívnymi ohlasmi najmä vďaka svojmu unikátnemu zvuku. Obsahuje osem skladieb, ktorých základ tvorí vždy gitara, ktorá ostáva Homesovi najbližšia. Znejú na ňom však aj živé nástroje vrátane huslí, saxofónov, trubiek, bicích či klavíra. Tak ako Homes sľubuje už svojim umeleckým menom, albumom sa snaží poslucháčovi poskytnúť „domov“.

Po albume vydal ďalšie dve skladby v spolupráci s Benom Cristovaom –„Lockdown Love“ a akustickú verziu Cristovaovej piesne „Pro nás dva“.

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.