Hra Kam sa až dá zájsť ponúka inteligentnú zábavu a skvelé herecké výkony

Pri organizovaní hromadných podujatí, a to aj v prípade, že sa konajú v exteriéri, sú rúška povinné. Rovnako je nutná dezinfekcia rúk. Účastníci sú povinní dodržiavať pokyny organizátora o rozostupoch osôb a sedení a ďalšie opatrenia, týkajúce sa prevencie ochorenia COVID 19, ktoré budú zverejnené pri každom podujatí na viditeľnom mieste.

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Festival Leto v parku okorení humorom divadelné predstavenie Kam sa až dá zájsť, ktoré v Kasárňach/Kulturparku uvedie KUMŠT TEATRO. Príjemný, a hlavne veselý večer môžete zažiť 27. júla 2020 o 19:00 hod. s vynikajúcimi hercami Martinom Mňahončákom, ktorý hru aj režíroval, Csongorom Kassaim a Gregorom Hološkom. 

Dramatická komédia Kumšt bola preložená do 35 jazykov a ocenená niekoľkými svetovými cenami. Nepochybne patrí medzi najúspešnejšie komédie súčasnej francúzskej dramatičky iránsko-maďarského pôvodu Yasminy Reza. V súčasnosti je jednou z najuznávanejších a najhranejších autorov divadelných textov na svete. V 90. rokoch minulého storočia ju preslávila jej románová tvorba a veľký úspech následne zožali i jej drámy. Na slovenských javiskách mohli diváci vidieť jej hry Kumšt, Život na trikrát a Boh masakra.

Hra je o priateľstve troch mužov, o umení, o neviditeľnej hranici medzi umeleckým majstrovstvom a umeleckým podvodom. Škodoradosť je najväčšia radosť. Kamaráti navždy alebo ako blízko je od priateľstva k nenávisti. Komédia plná humorných situácií, ale aj dramatických zvratov dýcha atraktívnosťou aj vďaka skvelému hereckému obsadeniu.

„Môj priateľ Serge si kúpil obraz. Je to plátno meter šesťdesiat na meter dvadsať. Je biely. Podklad je celý biely… a keď trošku prižmúrite oči, tak vidíte také šikmé, tenké, biele čiary,” takto sa začína divadelná hra miestami s tragickými prvkami, o jednom dlhoročnom priateľstve kamarátov, ktorým zatrasie jedna nevinná situácia: jeden z nich sa prvý raz rozhodol slobodne…

Autorka Yasmine Reza je  reprezentovaná agentúrou VMA, Isabelle de la Patellière Paríž v spolupráci s agentúrou Dominique Christophe Paríž.

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.