Hudba z filmového plátna v podaní orchestra Petra Balogha

Počúvať filmovú hudbu je rovnako silný zážitok ako pozerať film, ktorý na pozadí dotvára hudba. Vyvolať silné emócie a spomienky na videné tituly vedia aj hudobníci bez filmového plátna. Večery filmovej hudby patria medzi veľmi obľúbené a navštevované formáty, ktoré vypredávajú sály bez ohľadu na to, či sa na pódiu objaví jeden interpret, viacerí alebo hoci celý orchester.

Štyria muzikanti sa budú snažiť zaujať publikum na koncerte v Kasárňach/Kulturparku 19. januára o 19:00 hod. Nové hudobné teleso Peter Balogh Orchestra, ktoré vzniklo počas uplynulého leta, má vo svojom portfóliu filmovú hudbu, salónnu, hudbu národov, celosvetové melódie či operety.

Zakladateľom a lídrom kvarteta je košický huslista Peter Balogh a jeho ďalšími členmi sú vynikajúci hudobníci zo Slovenska a Maďarska. Na klavíri hrá Drahuš Bango z Trnavy, na violončele Duka Elemér a na kontrabase Jozsef Ökrös, obaja z Budapešti.

Zámerom hudobného telesa je osloviť čo najviac priaznivcov tejto hudby. Večerný program bude naozaj veľmi rôznorodý. Návštevníci sa ocitnú na Titanicu a vypočujú si skladbu My Heart Will Go On, ktorú spievala Céline Dion, hudbu z filmu Love Story, ktorej prepožičala svoj hlasTaylor Swift či skladbu She z filmu Notting Hill. Zaznie ľúbostná pieseň z filmu Cinema Paradiso, song španielskej speváčky Ruth Lorenzo Dancing in the Rain (Tanec v daždi), s ktorým zastupovala Španielsko na Eurovision Song Contest 2014 v Dánsku, ale tiež The Tango z filmu Scent of a Woman a skladba z filmovej snímky Dancing in the Rain.

Poslucháči sa môžu tešiť na krásne skladby z filmov  Krstný otec, z Doctora Zhivaga, pripomenú si rozprávku Tri oriešky pre Popolušku. Hudobníci zahrajú  I Will Wait For You z muzikálu Dáždniky z Cherbourgu. Chýbať nebude Schindlerov zoznam, A Man and A Woman, zo 17 zastavení jari skladby Gde to daleko a Those Wer The Days, Someday my Prince will Come zo Snehulienky a sedem trpaslíkov, hudba z filmov Vtedy na západe, Harry Potter, Milord od Edit Piaf, Ružový panther či skladba Franka Sinatru New York, New York.

Duka Elemér pochádza z rodiny hudobníkov. Jeho starý otec bol violončelista, otec huslista. Práve oni ho viedli k hre na violončelo už od útleho veku. Ako 12-ročného ho prijali na konzervatórium Bélu Bartóka ako výnimočný talent. Neskôr nastúpil na Vysokú školu múzických umení v Budapešti. V súčasnosti vystupuje ako sólový hráč a pôsobí aj v niekoľkých orchestroch, napríklad v Peter Balogh Orchetsra, Bohémien Virtuózy, Orchester Hungaricum.

József Ökrös je z rodiny s dlhodobou hudobnou tradíciou. Má troch bratov, ktorí sú tiež významní hudobníci. Vyštudoval konzervatórium Bélu Bartóka v Budapešti, momentálne pôsobí v Peter Balogh Orchestra a zároveň v Orchester Hungaricum.

Drahoslav Bango vyštudoval hru na klavíri na bratislavskom konzervatóriu. Momentálne študuje na Janáčkovej akadémii v Brne. Získal niekoľko prvenstiev na mnohých národných aj medzinárodných súťažiach. Pôsobí vo viacerých hudobných telesách. Má našliapnuté na sólovú dráhu.

Peter Balogh pochádza zo starej  košickej rodiny hudobníkov. Od mladého veku pôsobil vo viacerých hudobných telesách. Momentálne hosťuje v Štátnom divadle v Košiciach a vedie Peter Balogh Orchestra. Účinkoval vo viacerých štátoch Európy.

Vstupenky online:

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.