Hudobná poetika Katky Koščovej s Geišbergovcami rozosmeje i rozplače

Festival Leto v parku v Kasárňach/Kulturparku obohatí dvoma  koncertmi Katka Koščová s Geišbergovcami 17. a 18. júla. Tie sa budú nahrávať a spoločné stretnutie Katkinej autorskej tvorby a Daniela Špinera s osobitým pesničkárstvom dvojgeneračného tria Geišbergovcov (otec Marián a synovia Martin a Marek) by mali vyjsť na jeseň na cédečku.  

Po úspešnom turné v minulom roku pokračuje koncertná spolupráca a unikátne prepojenie niekoľkých muzikantských svetov v jednom koncertnom programe, ktorý sľubuje nezabudnuteľný zážitok a priaznivcov týchto hudobníkov a speváčky určite poteší. Nevšednú atmosféru emóciami nabitého vystúpenia už mali tú česť v Košiciach zažiť vlani. Počas dvoch večerov, kedy bude znieť folk, balady, folklór či šansón, piesne a básne, si to môžu zopakovať. Koncerty sa začínajú o 19:00 hod.

Protagonistov koncertu netreba nikomu zvlášť predstavovať. Katku Koščovú pozná celé Slovensko a inak tomu nie je ani v prípade Mariána Geišberga, ktorého aj so synom Marekom vníma verejnosť hlavne ako hercov. Napriek tomu sú to aj schopní pesničkári so zmyslom pre humor a autori originálnych veršov. Muzike sa plne venuje iba Martin. Hudba tohto rodinného zoskupenia je charakteristická poetikou, ktorá zároveň rozosmeje aj rozplače a zanechá krásny a nezabudnuteľný dojem. Geišbergovci sú skvelí pesničkári so silnou výpoveďou, hutnými a plnokrvnými textami, hudbou i interpretáciou.

Vypredané sály potvrdzujú, že o Katku Koščovú v sólo i skupinovom obsadení je permanentný záujem. Aj preto bude mať počas Leta v parku až dva koncerty sršiace pozitívnou energiou, aby si ju s Geišbergovcami mohli užiť všetci. Poetické melódie a ľúbozvučné pesničky rozosmejú, ale občas aj rozplačú.

Katka Koščová vydala niekoľko albumov. Posledný s názvom Oknom je z roku 2014. Na konte má aj starší Ešte sa nepoznáme, CD Štedrý večer, Uspávanky a Nebotrasenie. K nim pribudne ďalšie s Geišbergovcami.  Spolupracovala s viacerými kapelami a so skupinou Neřež absolvovala mnohé koncerty v Česku i na Slovensku. Nenechajte si ujsť príjemný večer s ňou a jej priateľmi. Spolu im to naozaj ladí.

Vstupenky online:

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.