Hudobní fajnšmekri si zgustnú. Potešia ich Fred Wesley aj Sims

Začiatok apríla bude v Kasárňach/Kulturparku hudobne „nadupaný“. Na pódiách sa bude striedať kapela za kapelou a o zážitky z koncertov sa postarajú slovenské kapely, ktoré nie sú na hudobnej scéne nováčikmi. Niektoré z nich zažiarili práve v týchto priestoroch v autorskej piesňovej súťaži Košický zlatý poklad.

Šnúru večerov s dobrou muzikou odštartuje 4. apríla košická funky kapela Jungle Label – jeden z pokladov. Tentoraz bude krstiť už svoj druhý štúdiový album s názvom WHO´S GONNA PAY FOR THAT?!, ktorý uzrel svetlo sveta v závere minulého roka. Prekvapením pre návštevníkov bude nepochybne krstný otec, ktorý do Košíc priletí zo Spojených štátov amerických len preto, aby ho pokrstil. Bude to sám Fred Wesley, americký jazzový a funkový trombónista najznámejší spoluprácou s Jamesom Brownom, ako aj s Parliament-Funkadelic.

O dva dni sa 6. apríla v pavilóne Papa predstaví líder alternatívno-rockovej formácie Dilemma Ján Spišák so svojím sólovým programom. Počas príprav na vydanie štvrtého albumu účinkuje sám. Zahrá a zaspieva  známejšie skladby kapely, ale aj intímnejšie piesne zo svojej dlhoročnej tvorby.

Piatok (7. apríla) už bude patriť skladateľke a speváčke so zastretým altom Barbore Bloom a pesničkárke Martine Javor, ktorá mieša zvuk gitary s popom, punkom a folkom. Barbora so svojou novou kapelou zaspieva skladby, ktoré sú osobnou výpoveďou, zo svojej sólovej prvotiny 15/7. Album je plný melancholickej elektroniky v kombinácii s pestrou zmesou nástrojov a silnou atmosférou. Ten istý večer bude patriť aj Martine Javor, ktorá svoj koncert odohrá s gitaristom Petrom Bulíkom. Jej sólový debutový album White Lies Covered Eyes je zhmotnením jej osobných výpovedí. Jej výnimočne zafarbený hlas skvelo dopĺňajú úprimné texty.

Po týchto dvoch koncertoch si diváci nevydýchnu a v nasledujúci večer, 8. apríla, ich čaká ďalšia hudobná porcia v podaní dvojčlenného orchestra Gonsofus, ktorá predvedie svoju hudobnú show s úplne novými pesničkami z pripravovaného albumu. Dvojica Sasha Mamaev a Gábor Tokár je známa pre unikátne, veľmi energické a živé koncerty, na ktorých títo dvaja multiinštrumentalisti ovládajú až desať hudobných nástrojov. Prostredníctvom loopovania vytvárajú neuveriteľnú show so zvukom celého orchestra. Ich hudba je mix reggae, dub, hip hopu, funku a afrobeatu.

Pred duom si pódium rezervuje energické latino fusion s rôznymi sekundárnymi vplyvmi ostatných hudobných žánrov Los Massakeros z Košíc, oktet muzikantov navodí tú správnu atmosféru. Na hudobnej scéne sa pohybuje viac ako štyri roky. Spočiatku hrávala covery najmä v kluboch na východnom Slovensku, ale po speváckej výmene a nástupe Dominiky Maščuchovej sa začala žánrovo formovať a zameriavať na vlastnú tvorbu.

Komu by sa zdalo, že je to stále málo, v nedeľu, 9. apríla, si bude môcť užiť koncert raperov Lyrika a Beneho z hip-hopovej formácie Modré hory, doplnené o klávesáka Rolanda Kánika. Čerešničkou na torte bude Američan Sims z Minneapolisu, člen kultových Doomtree, ktorý bude mať v apríli európske turné a v rámci neho neobíde ani Košice. Desiate narodeniny by Modré hory najradšej oslávili vydaním nového albumu Luxus klan.

 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.