Ida Sándor ukázala „hranatú“ kolekciu Spring – Summer 2016

Ida Sándor je  módnou návrhárkou, pôsobiacou v Košiciach. Jej kolekcia  je určená najmä ženám. Tvorí hlavne z materiálu ako koža, hodváb, kašmír. Modely dopĺňa o ručne zhotovené prvky technikou patchwork, čím sa odlišuje od iných módnych tvorcov. Jej modely nosia známe osobnosti na Slovensku, ale aj v zahraničí.

Ako povedala, inklinuje ku geometrickým, hranatým tvarom, čo ukázala na svojich nových modeloch na módnej show „Fashion Lines“ v Galérii Alfa v Kasárňach/Kulturparku.  Prehliadka bola zameraná na kolekciu Spring – Summer 2016 s názvom LINA. Modelky predviedli aj niekoľko  modelov v elegantnom štýle. Dominovali nohavice,  ale nechýbali ani šaty. Farby boli rôzne, od čiernej, svetlo sivej, hnedej, až po bielu. Diváci mohli obdivovať aj  červené šaty s hlbokým výstrihom, fialové kožené či model s leopardím vzorom, žltý kabát s kožušinou a plášte. Zaujímavé boli nohavice s dĺžkou vpredu po členky a vzadu o pár centimetrov dlhšie. Hranatým tvarom sa návrhárka nevyhla napr. ani na bielych šatách vpredu smerom ku krku.

Modelky mali ako jediný doplnok okuliare z Major Optik. „Chcela som kožené modely povýšiť. Veľmi sa mi na žene páčia dioptrické okuliare. Cieľom bolo ukázať, že si ich nemusia dávať dole ani počas plesovej sezóny. Sú ako šperk a s plesovými róbami to vyzerá vkusne. Je to nadčasové, originálne,“ uviedla Ida Sándor

Na módnej show sa predviedli aj deti z workshopu Fashion KidLab s modelmi námorníckeho štýlu. Na sebe mali oblečenie bielej, modrej a červenej farby, doplnené o patchworkové detaily. S piatimi dievčatami sa po koberci prešiel aj jeden chlapec. Návrhárka pracovala s deťmi ešte v januári a bola s nimi veľmi spokojná, pretože mali záujem niečo vytvárať.

Na podujatí vystúpila speváčka Lina Mayer (Karolína Majerníková, známa z prvej série SuperStar) s pesničkou Personal Sky.

Ida Sándor navrhuje výlučne ženské modely. Pre mužov pripravuje iba doplnky. Pre jej tvorbu je typický patchwork, ktorý bol na výstave „Fashion Lines“ prezentovaný len okrajovo na detských modeloch. „Nie som síce veľmi trpezlivá, ale milujem takéto piplačky. Rada sa hrám. Šijem si to sama, pretože krajčírky to robiť veľmi nechcú. Je to moje know-how,“ prezradila Ida Sándor.

Nikoleta Wellová

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.