Igor Kmeťo ml. roztočí parádnu funky zábavu

Funkový spevák Igor Kmeťo ml. sa po dlhom čase vracia do Košíc, kde s Ivanom Verešom pozýva na najväčšiu letnú párty do Kulturparku 20. augusta 2021 o 19:00 hod. Vystúpi so svojou kapelou Gitano records live band a exkluzívnymi hosťami ako King Ivan Vereš, Rebis, tanečná skupina BKB a Spunkey, a samozrejme najlepší funky DJ Patrik Kmeťo. Igor Kmeťo a Ivan Vereš vás čakajú s funky náladou, ktorú rozhodne nepremeškajte. 

Bratislavčan Igor Kmeťo je známy zo spolupráce so svojim otcom v skupine Kmeťoband. Jeho hudobný talent sa prejavil už v šiestich rokoch, kedy začal hrať na bicie nástroje. Svoje nadanie rozvíjal na štátnom konzervatóriu v Bratislave, kde sa venoval hre na saxofón a klavír. Ako 16-ročnému mu otec splnil sen a umožnil mu cestu do USA, kde sa venoval modernej hudbe.

Profesionálnu hudobnú kariéru odštartoval v roku 2003, kedy vyšiel jeho prvý singel Bubamara. Album Bubamara má v dnešnej dobe na konte 60 000 predaných nosičov (multiplatinovú platňu). O rok neskôr pozval na svoj debutový album Ja som funky slovenskú rapovú jednotku Rytmusa. Spoločne nahrali hit Amen Savore, ktorý rotoval v slovenských i českých rádiách.

Prelomový album sa pripravoval 5 rokov. Naštartoval novú funky éru v rámci Česka a Slovenska, ktorá sa už z klubov vytratila. Tento štýl šíri radosť a oslavuje každú vekovú kategóriu. Objavili sa na ňom mená, ako Dara Rolins, Rytmus, Anita Soul, Monka Bagárová, Elpe a Supa (Moja Reč). Kedže na funky hudbe Igor vyrastal od svojich 15 rokov, nemohol vynechať legendárnu skupinu  Roger & Zapp, z ktorej s členom Terry Troutmanom nahral duet. Terry je známy spevom napr. v spolupráci s Tupacom na skladbe California Love. Druhým zahraničným hosťom bol Soweto Kinch.

Súčasťou albumu je skladba Ona má štýl, ktorá má na Youtube kanáli vyše 14 000 000 vzhliadnutí. Takisto známou skladbou je Ja som funky, ktorá si získala srdcia fanúšikov či spolupráca s Monikou Bagárovou na skladbe Skús zabudnúť. Hitom je aj featuring s Rytmusom „Fantázia“.

Momentálne sa popri nahrávaní druhého sólového albumu, ktorého cieľom je tromfnúť predchádzajúci v počte predaných kusov (11 000), venuje hudobnej produkcii vo vlastnom nahrávacom štúdiu Gitanorecords, kde vyprodukoval a nahral hudbu viacerým známym slovenským hudobníkom (Rytmus, Tina, Rick Bailey, Robo Opatovský, Lúza, Suvereno, Anita Soul, Monika Bagárová, Elpe, Gipsy Čáve a ďalší…)

Na koncerte možno očakávať ochutnávku z pripravovanej novinky ešte predtým než vyjde. Najlepším ochutnávačom a kritikom je živé publikum a jeho reakcie. Isto nebude chýbať ani jeho veľký hit Tak poď sem, čo môžeme chápať ako pozvánku, aby ste sa prišli do parku zabávať.

Vstupenky online:

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.