Ikona popu, soulu a reggae Selah Sue zavíta do Košíc

Pódium Kasární/Kulturparku bude 18. apríla o 20:00 hod. patriť ikone súčasného reggae a soulu z Belgicka Selah Sue, vlastným menom Sanne Putseys. K jej veľkým fanúšikom patria okrem iných Prince a Cee Lo Green. Do hudobného biznisu sa pritom dostala skôr náhodou. Pôvodne ju viac bavil tanec a neskôr psychológia. Jej pesničky však zaujali fanúšikov na YouTube a hudobných producentov natoľko, že hudobná kariéra bola zrazu neodvratná.

Vypočujte si pozvánku na jedinečný koncert Selah Sue.

Pochádza z mesta Leefdaal. Do skladieb sa snaží dávať prvky v štýloch soul, funk a reggae s cieľom dostať sa na úroveň svojich idolov ako Lauren Hill, Erykah Badu a Bob Marley. Jej veľkým vzorom bola aj nemecko-nigérijská speváčka Nneka. Svoj debutový album s názvom Selah Sue vydala v roku 2011. Predstavoval aj jej najväčší úspech doposiaľ. Z tohto albumu sa predalo niečo cez 750 000 kópií v Európe a len vo Francúzsku 320 000. Medzi jej najväčšie hity patril singel Raggamuffin alebo Crazy vibes, a hlavne This world. Práve ten sa u nás preslávil v známej televíznej reklame na čokoládovú pochúťku.

Jej cesta k umeniu bola veľmi ťažká. Keďže vyrastala v malom meste, nemala veľa možností rozvíjať svoj talent ďalej a ani nikto z jej rodiny nemal nadanie tohto druhu. Nemala veľké predpoklady stať sa speváčkou. Cez týždeň chodievala do školy, cez víkendy hrávala v kluboch, nahrávala v domácich štúdiách a svoje pesničky zverejňovala na internete, kde čoskoro získala veľkú základňu fanúšikov z celého sveta. Aj keď nepatrí medzi najznámejšie speváčky na svete, jej tvorba je veľmi zaujímavá. V roku 2012 sa zúčastnila známeho európskeho festivalu v Českej republike s názvom Rock For People.

Druhý album Reason vyšiel čerstvej držiteľke (po piaty raz) prestížnej flámskej MIA Award za “Best female solo artist“ presne pred rokom. Hovoria jej aj blonďavá Amy Winehouse – určite pre charizmatický, podmanivý hlas, agresívne vystupovanie a energiu, ktorú na pódiu dokáže vytvoriť. Na Slovensku prvý raz hrala počas raggae festivalu Uprising. Belgická speváčka je miláčikom slovenského publika a vystúpenia u nás si patrične užíva. Odvtedy tu vystúpila ešte niekoľkokrát. A teraz si ju budú môcť užiť jej fanúšikovia aj v Košiciach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.