Informácie nájdete v pavilóne Delta

CAM00022Verejnosti sme otvorili pavilón Delta v Kasárňach/Kulturparku, ktorý je vstupnou bránou do areálu pre všetkých návštevníkov a slúži na poskytovanie informácií k akciám kultúrnych centier príspevkovej organizácie K13 – Košické kultúrne centrá. Mapuje históriu celého projektu EHMK – Košice 2013 od jeho začiatku a ponúka informácie o pripravovaných podujatiach.

Delta je pomocníkom pre tých, ktorí sú v areáli prvýkrát alebo sa chcú dozvedieť o aktuálnom dianí. Návštevníci tam získajú poznatky o názvoch budov Alfa, Charlie, Bravo a ostatných pavilónoch a aj to, čo sa v nich momentálne koná.

Pavilón slúži na informovanie o podujatiach  v rámci spoločnosti K13. Zamestnanci Delty vedia informovať návštevníkov Kasární/Kulturparku a jeho okolia o tom, čo sa tu práve deje,“ uviedol riaditeľ K13 Ján Kováč.

DeltaĽudia sa najviac zaujímajú o poslanie organizácie a o históriu projektu Európskeho hlavného mesta kultúry Košice 2013. Nájdu tu podujatia, ktoré EHMK podporilo, prelistujú si propagačné materiály a môžu si pozrieť video prezentácie z jednotlivých akcií, ktoré sa uskutočnili počas uplynulého i predchádzajúcich rokov trvania projektu. Záujemcovia si môžu napríklad kúpiť svetelnú bodku, čím podporia prípravu obľúbeného podujatie Biela noc.

Najčastejšími hosťami v Delte boli doposiaľ seniori. Pripravuje sa predaj vstupeniek na jednotlivé podujatia organizované v zariadeniach K13. Strategická poloha predurčuje pavilón využívať predovšetkým ako miesto prvého kontaktu. Zároveň slúži ako vstup do podzemného parkoviska KILO. Otvorený je počas pracovných dní od 10:00 do 18:00. K dispozícii je aj počas víkendov od 9:00 do 18:00.

Veronika Cholewová

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.