Inšpiratívni rečníci vás virtuálne zavedú z dvora na vzdialený Mars

Celosvetovo obľúbený formát konferencií, známy pod názvom TEDx, sa po piatich rokoch vracia do Košíc. Do bezpečia vašich domovov sa vám prihovoria z Kasární/Kulturparku 17. apríla 2021 prihovoria inšpiratívni rečníci a rečníčky.  Podtitul podujatia “Z dvora na Mars“ spája rečníkov, ktorí zdanlivo malými krokmi menia svoje okolie, ale často aj celé komunity. Ich rôznorodé príbehy inšpirujú a zanechajú náboj, ktorý zažijete len na konferencii TEDx.

Za týmto formátom nemusíte cestovať ďaleko. Namiesto toho pricestujú spíkri za vami do vašich domovov. Z vedľajšej brány, ale aj z ďalekého sveta. Spoznajte témy cez inšpiratívnych ľudí a ľudí cez rôznorodé témy, ktoré vás zavedú od vône sadu až k vesmírnemu prachu. Podujatie TEDxKošice 2021 Z dvora na Mars sa uskutoční v bezpečnej online verzii. Rečníci vám prezradia,  ako malým gestom pohli celým mestom, ako (a či) sa dostali z hniezda ku hviezdam a čo si z cesty odniesli.

Prednáškový formát TEDx vznikol v duchu motta „myšlienky hodné šírenia” a predstavuje miestne, samostatne organizované podujatia, ktoré umožňujú ľuďom stretnúť sa a spoločne zažiť atmosféru, pripomínajúcu konferencie TED. Podujatia TEDx sú kombináciou živých vystúpení rečníkov a premietaných videí TEDTalks. Účelom je zdieľať poznatky, skúsenosti, príbehy, podnietiť intenzívne diskusie a nadviazať vzťahy vo svojom okolí. Tieto miestne, samostatne organizované podujatia nesú značku TEDx, kde x = nezávisle organizované podujatie TED.

Online verzia podujatie reflektuje súčasnú pandemickú situáciu, no rozhodne nestráca na kvalite. Tešiť sa môžete aj na unikátny sprievodný program a milé prekvapenia. Do Košíc prídu astrologička a riaditeľka simulovaných marťanských a mesačných misií na výskumnej stanici HI-SEAS, USA Michaela Musilová, slovenský neurogenetik vo viedenskom Biocentre Tomáš Eichler, biotechnologička, generálna riaditeľka, držiteľka IP a zakladateľka startupu ekolive Darina Štyriaková,  autor projektu Vedátor Samuel Kováčik, ktorý sa venuje výskumu priestoru, novinárka, zakladateľka nezávislého investigatívneho portálu a členka centra OCCRP investigace.cz Pavla Holcová, Juraj Čokyna, novinár, učiteľ a aktivista, ktorý cez program Teach for Slovakia učil v Základnej škole v Šarišských Bohdanovciach aj deti z osád. Ďalším spíkrom bude Tomáš Peciar, jeden zo zakladateľov Cyklokoalície – občianskeho združenia, ktoré podporuje rozvoj mestskej cyklistiky v Bratislave, ktorý založil aj prvý slovenský bike sharing “White bikes” a Lucia Pašková, zakladateľka úspešných firiem, ako sú Curaprox a Folk & Milk. Okrem podnikania sa angažuje v mnohých neziskových organizáciách, Post moderátorky zaujme úspešná debatérka Hana Skljarszka, ktorá sa dlhodoo venuje mentoringu, vytváraniu vzdelávacích programov pre mládež v oblasti leadershipu. Hudobnou hostkou podujatia bude cimbalistka, držiteľka prestížnych hudobných ocenení, Dana Zakhariya. 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.