Jazzový workshop a jam session s Eugenom Vizvárym

Eugen Vizváry patrí k najvyhľadávanejším jazzovým klaviristom na Slovensku a v Českej republike. Po koncertnom utorku v Kasárňach/Kulturparku vystúpi v stredu, 19. novembra 2014 o 18:00 hodine, spolu so svojimi hosťami Michalom Bugalom, Oskarom Rózsom, Dávidom Hodekom a Anitou Soul vo Výmenníku Brigádnická. Predstaví skladby zo svojho debutového sólového albumu s názvom Part One, ktorý vyšiel tento rok v apríli.

Hudobná činnosť jazzového guru Eugéna Vizváryho je veľmi bohatá a rôznorodá. Spočíva v práci v hudobných štúdiách, komponovaní a aranžovaní. Pôsobí ako producent a svojou hrou na hudobné nástroje sprevádza popredných slovenských a českých umelcov. Je členom skupiny DIDI BAND pod vedením svojho brata Ernesta, s ktorou pôsobí na lodiach ako tt-line – Nils Holgerson, Viking line a v rôznych európskych kluboch. Eugen je tiež zakladateľom skupiny Chorea minor, s ktorou sa prezentuje na rôznych jazzových súťažiach. Predstavil sa ako člen kapely Juraja Grigláka po boku legendárneho amerického bubeníka Poogie Bella. Na ich spoločnom turné Eugen zložil skladbu Shine Bright! Hudobník Poogie Bell si ju obľúbil natoľko, že sa stala súčasťou jeho vlastného repertoáru.

Eugena čakajú v Košiciach dva koncertné dni. Najprv sa predvedie aj s hosťami na pódiu Kasární/Kulturparku v utorok večer. Následne v stredu, v trocha komornejšej atmosfére, povedie jazzový workshop, na ktorý si odvážlivci môžu priniesť aj svoje hudobné nástroje. Jazzový majster a jeho hostia majú totiž  v úmysle zapojiť publikum do improvizovaného jam session, ktorý k tomuto hudobnému štýlu neodmysliteľne patrí. Viac sa o programe dozviete na www.spots.sk.

Viac sa o Eugenovi Vyzvárym dozviete na jeho oficiálnej web stránke tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.