Jitka Klett predstavila kolekciu Brella

Módna návrhárka Jitka Klett organizuje vlastné autorské módne prehliadky doma i v zahraničí už od roku 1994. V Košiciach v Kasárňach/Kulturparku bola predstavená kolekcia Jar/Leto 2016 s názvom Brella dvakrát za sebou.

12961165_1041419349278842_8069621199682235147_oDiváci si mohli vychutnať lepší estetický zážitok vďaka originálnemu mólu a obrazovke na stene. Modelky mali na tvárach netradičné masky zo živých kvetov. Tento nápad vznikol spoločne v spolupráci s Róbertom Sotákom a jeho kvetinárstvom Garomi. Kvetinová výzdoba je aplikovaná v prezentácii Jar/Leto 2016 nielen na tvárach modeliek, ale kvetinové vzory boli aj na predstavených šatách. Modelky predviedli šaty s dlhým a krátkym rukávom. Prevažne šlo o elegantné kúsky. Nechýbali ani nohavice, sukne, overaly. Predstavené boli aj celé plavky. Odevy boli voľnejšie aj priliehavejšie. Unikátnym kúskom, ktorý očaril každú ženu, boli biele svadobné šaty. Modelka nemala kvetinovú masku, ale mala krátky závoj z kvetov.

Dominantnou farbou prehliadky bola ružová. Ide o trend, ktorý určila pre túto sezónu Jitka Klett.

„Všetky látky, ktoré ste videli, sú moje vlastné autorské potlače, ktoré navrhujem so svojím tímom. Sú to všetko imitované kolekcie látok, ktoré sa vytlačia len v danej sezóne a vtedy sa tiež ponúknu,“ uviedla módna návrhárka.

Najčastejšie pracuje s látkami ako sú hodváb, elastan, bavlna. Rada pracuje s prírodnými materiálmi, ktoré zabezpečujú komfort. Jitka Klett rada navrhuje malé spoločenské šaty, večerné toalety a originálne svadobné šaty. Najbližšie budete môcť vidieť prezentáciu Brella v Bratislave.

Nikoleta Wellová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.