K rockovej atmosfére prispeje aj AfterCROW

OPEN FEST II., ktorý odštartuje v košickom Amfiteátri 2. augusta, bude príležitosťou predstaviť sa popri Chrisovi Normanovi aj domácim hudobníkom. Na festivale vystúpi aj kapela AfterCROW z Košíc. Ako o sebe tvrdia: „Hráme hudbu, ktorá má ambície niečo povedať ostatným, odovzdať im naše emócie a myšlienky.

AC promo 2014
Trio muzikantov so skúsenosťami v iných hudobných projektoch sa stretlo v októbri 2012, aby dali dohromady novú kapelu. Neskôr sa k nim pridala speváčka a klávesák. Kapela sa vyprofilovala do klasickej pop–rockovej zostavy.

Po nahratí prvého dema sa v máji 2013 najlepšie „zatočili“ na rockovom košickom kolotoči a stali sa víťazmi 15. ročníka súťaže RoKoKo. Po získaní ceny skupina nahráva ďalšie skladby a dáva dohromady hudobný materiál na nový album.

Za pomerne krátky čas stihla kapela odohrať klubové a benefičné koncerty, hrala na letných festivaloch  a svoju hudbu priniesla do rádií a televízie. AfterCROW si zahrali v kluboch ako hostia v rámci Slovenského Rock Tour 2013 s kapelou DILEMMA v domácich Košiciach a v Poprade. Koncom roka vydali singel so skladbou „Chceme“,  s ktorou sa dostala až do finále 29. ročníka Košického zlatého pokladu.
Rok 2014 odštartovala kapela okrem nahrávania a príprav na koncerty aj nový web a pred vydaním debutového albumu plánuje natočiť nový videoklip.

Od začiatku júla prináša do kapely nový vietor gitarista a príležitostný spevák Karol Gerba.  Na hudobnej scéne je známy od roku 1990 najmä z pôsobenia v skupinách Xibalba, Magic Line, Duo Capricorns, Hot Strings a v iných hudobných formáciách.

AfterCROW sa na OPEN FESTE II. predstaví už v rozšírenej zostave v plnom nasadení – Michaela Reváková (spev), Jakub Vondra (bicie), Marek Gmuca (basová gitara), Maroš Zakuťanský (klávesové nástroje), Vladimír Fochler ml. (gitara) a Karol Gerba (gitara).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.