Kandráčovci s Kollárovcami rozbláznia „šaľeny vychod“ skvelou muzikou

Kandráčovci vyrážajú na svoje životné turné, na ktorom zaznejú ich najväčšie hity a ešte oveľa viac. MEGA TURNÉ OPEN AIR 2019 zavíta počas leta do dvadsiatich rôznych kútov Slovenska. Všetky koncerty sa odohrajú pod holým nebom a spestrené budú návštevou rôznych hudobných hostí. Nevynechajú ani Košice, kde spolu s nimi vystúpia Kollárovci. Amfiteáter zažije 7. augusta 2019 o unikátnu show plnú svetelných efektov, podporenú pyrotechnikou, kvalitným zvukom a zloženú výlučne z najväčších hitov, ktoré zaručene roztancujú a rozospievajú celé publikum. Tomu sa jednoducho ubrániť nedá.

Ich repertoár je zložený z melódií rôznych kútov Slovenska so silným akcentom na východoslovenskú, ale i ukrajinskú, rusínsku či poľskú pieseň. V ostatnom čase Kandráčovci  do svojho programu vkladajú hlavne autorské piesne. Práve tie sa tešia u poslucháčov a divákov najväčšej obľube. Všade zanechávajú fantastický dojem, umocnený hudobnou profesionalitou i slovom.

Hudobníci to odpália o 18:00 hod. svojimi najväčšmi ľudovými hitmi, ku ktorým sa neskôr pridajú Kollárovci. Pieseň Hej, sokoly! vystriedajú Dva duby, Na kostolnej veži, Včielka, Na Kráľovej holi či Šaľeny vychod, ale žilky rozohrajú všetky ľudovky, ktoré zaznejú. Ich studnica je nevyčerpateľná a preto si s nimi zanôtia tú svoju hádam všetci ich priaznivci. Ľudová hudba je proste taká, človeka chtiac-nechtiac pohltí. A spievať si budete aj cestou domov tie najväčšie vypaľovačky. Kandráčovci totiž vedia, ako sa dostať pod kožu.

Skupinu založil v roku 2004 primáš Ondrej Kandráč. Členmi zoskupenia sú bývalí muzikanti z rôznych folklórnych súborov. Kandráčovci vydali množstvo albumov. Ako doteraz jediní na Slovensku získali platinovú platňu za ľudovú hudbu a to štyrikrát.

Za ich obrovským úspechom treba vidieť okrem Ondreja Kandráča (husle, spev) aj ďalších členov kapely: Martina Leška (kontrabas, spev), Milana Maťaša (akordeón, spev), Ľubomíra Šebeja (cimbal, gitara, spev a Ľuboša Dvorščáka (bicie, perkusie).

Na pódiu si Kandráčovci spolu s Kollárovcami zahrajú a zaspievajú aj spoločnú skladbu Chlapci spod Tatier, ktorá vznikla v rámci príprav na spoločné koncertné turné. Len tak ľahko túto melodickú pieseň nepustíte z hlavy. Diváci naživo uvidia, ako to vyzerá, keď sa stretnú Gorali s Rusínmi a ako to celé znie. Jedno je isté, že východniari to rozbalia naplno.

Kapela Kollárovci je originálnym zoskupením mladých, talentovaných hudobníkov. Hrá a spieva ľudové a vlastné piesne s modernými prvkami folku, rocku a popu. Svojim hudobným umením zabávajú a rozveseľujú už mnoho rokov poslucháčov doma i za hranicami Slovenska. Ich živá hudba, temperamentný spev a humorné slovo vytvárajú nezabudnuteľnú atmosféru, ktorá vyčarí na vašej tvári úsmev, nadšenie a dobrú náladu.

Na hudobnej scéne úspešne pôsobia už od roku 1997 a svojim goralským temperamentom si získavajú priazeň u mnohých fanúšikov. Nosným pilierom ich repertoáru je slovenská ľudová pieseň, ktorá vďaka Kollárovcom dostáva nový šat, príjemný aj pre tých, ktorí tento žáner nikdy nevyhľadávali. V ich podaní si budete môcť vypočuť aj vlastné skladby z ich autorskej dielne. Na svojom konte majú vydaných 8 hudobných CD a 4 DVD. Ročne absolvujú množstvo koncertov a vystúpení.

Zoskupenie tvoria šiesti členovia, z toho traja sú bratia Kollárovci – Tomáš (husle), Štefan (akordeón, saxofón) a Marek (husle), Štefan Repka (kontrabas), Július – Michal Hudi (cimbal) a Patrik Červenák (bicie).

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.