Kapela Billy Barman roztáča Dýchajúce obrazy aj na vinyle

Tretí album bratislavskej skupiny Billy Barman Dýchajúce obrazy nadobudol aj vinylovú podobu a pri tejto príležitosti vyráža „družina“ na krátke a monotematické turné Zavinyl tour 2017. Nevynechá ani košickú scénu a svojich fanúšikov poteší koncertom v Kasárňach/Kulturparku 3. novembra o 20:00 hod. Od vydania novej platne ubehol presne rok. Počas ich vystúpenia si budú môcť záujemcovia kúpiť nielen čerstvý vinyl, ale aj novú kolekciu merchu.

Kapela Billy Barman sa na hudobnej scéne pohybuje od roku 2008, kedy nahrala a vydala singel Stano na debutovom EP. Nasledovalo EP s orchestrom a v roku 2010 debutový album Noční jazdci. Druhou štúdiovkou Modrý jazyk kapela ukázala svoju vyzretosť. Tretí, najosobnejší,  album Dýchajúce obrazy vydala na labeli Slnko Records v novembri 2016. Demonštruje na ňom odvahu vydávať sa viacerými hudobnými smermi, experimentovať s aranžmánmi, dychovými nástrojmi, prípadne postaviť celú skladbu len na vokáloch. Titulnou piesňou, aj témou, ktorá sa nesie celou nahrávkou je Sloboda. Dýchajúce obrazy sa stali albumom roka Radio_Head Awards Rádia FM.

Juraj Podmanický, Jozef Vrábel, Juraj Labaj, Kubo Tvrdík a Matej Ruman hrajú indie-rock s prvkami elektroniky i tradičného umenia. Je to kapela dvoch frontmanov a dvojakého prístupu k hudbe i textu, a tak sa v ich baladických textoch prelína poetika nočných klubov s motívmi lazov a kopaníc.

Album Dýchajúce obrazy je temnejší, abstraktnejší, elektronickejší a dýchajú z neho osobné príbehy, ktoré členovia kapely prežili za uplynulé dva roky. Úvodná skladba  Sloboda tematicky rámcuje celý album. Motív slobody, voľnosti, neviazanosti a zároveň neschopnosti s ňou zmysluplne naložiť sa vinie celou nahrávkou a je prítomný vo viacerých piesňach. Skladba sa dočkala aj klipu v réžii Lousyho Aubera a tiež originálnej folklórnej úpravy pod názvom (Jej) sloboda, ktorej sa zhostil vynikajúci cimbalista Marcel Comendant z Pacora Trio.

Vstupenky online:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.