ZRUŠENÉ!!! Kapela Le Payaco a ich Pohybliví v nehybnom to rozhýbu na živom koncerte

V súvislosti s opatreniami na zamedzenia šírenia ochorenia COVID-19 bolo podujatie zrušené.  

—————————————————————————————————————————————————————————————

Slovenská hudobná skupina Le Payaco z Bratislavy sa už nevie dočkať okamihu, kedy bude môcť svojim priaznivcom predstaviť naživo svoju novinku Pohybliví v nehybnom, ktorá vyšla v apríli. Keďže boli všetky hromadné podujatia zrušené, tak ako koncerty museli na jeseň odložiť aj krst albumu. Počúvať ho zatiaľ môžeme prostredníctvom všetkých známych streamovacích služieb. So svojimi najnovšími nahrávkami, ktoré medzičasom možno trochu zostarnú a budeme ich už mať napočúvané, zavítajú aj do Košíc. V Kasárňach/Kulturparku ich privítame 31. októbra 2020 o 20:00 hod.

Po nútenej pauze si od nich radi vypočujeme Dobrý večer, priatelia, ale aj všeličo iné. Pre ich tvorbu je typická pestrosť, nadhľad a humor. V ich skladbách sa nachádzajú prvky popu, rocku, swingu, ale aj alternatívny a psychedelický rock, folk, blues či electropunk.

Skupina Le Payaco vznikla v roku 1996 v zložení Tomáš Sloboda (gitara, klávesy, basa, perkusie, spev), Martin Stempel (basa, gitara, klávesy, klarinet, spev), Juraj Vitéz (bicie, perkusie, klávesy, gitara, spev) a Stano Petrov (gitara, spev), ktorý v roku 2000 z kapely odišiel. Trio pokračovalo v tvorbe a koncertovaní do roku 2006. Po piatich rokoch odmlky sa kapela znovu sformovala a odohrala exkluzívny koncert na Pohode. V roku 2013 sa k nim pridal gitarista a spevák Tomáš Vagaský. Kapela doteraz nahrala 5 albumov a na svete je po piatich rokoch už aj šiesty Pohybliví v nehybnom, na ktorom sa podieľali aj Peter „Teo“ Heriban (perkusie) a Braňo Pacák (gitara).

Album prekvapuje až filmovou atmosférou a dvojhlasom Tomáša Slobodu a Martina Stempela, ktorí si to tentoraz strihli spolu takmer vo všetkých skladbách. Väčší priestor dostali aj inštrumentálne momenty. Hudobníci si vymieňali nástroje a veľa experimentovali. A výsledok je parádny – ako hudba do filmu. Videoklip k titulnej piesni Pohybliví v nehybnom nakrútil známy režisér Branislav Vincze, v ktorom hlavné postavy stvárnili populárni herci Zuzana Norisová a Ondrej Kovaľ. Členovia kapely považujú album za vydarené, úprimné a kompaktné vokálno-inštrumentálne dielo.

Nový album Le Payaco je originálny a nepredvídateľný, no zároveň pesničkový. Sú to ich životy, zachytené do 43 minút. A ako prezentujú payacovci na sociálnych sieťach, už sa nevedia dočkať, kedy ho budú môcť predstaviť na jesennom klubovom turné Pohybliví v nehybnom Tour 2020. Koncertnú zostavu doplní  ako hosť známy slovenský hudobník, multiinštrumentalista, skladateľ a zakladajúci člen kapely The Youniverse Jerguš Oravec. Skupina sľubuje svojim fanúšikom nový koncertný program so skladbami z nového albumu, doplnený o staršie hity z predošlých rokov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.