ZRUŠENÉ!!! Kapela Nocadeň „vystrelí“ z Auróry hudobný ohňostroj

V súvislosti s opatreniami na zamedzenia šírenia ochorenia COVID-19 bolo podujatie zrušené.  

Jedna z najvýraznejších slovenských hudobných skupín Nocadeň z Košíc, ktorá je charakteristická svojim nezameniteľným skladateľským rukopisom, musela ako všetky ostatné zrušiť svoj koncert z apríla a presunúť ho na jesenné mesiace. Svojim fanúšikom zahrá a zaspieva na domácej scéne v Kasárňach/Kulturparku s niekoľkomesačným oneskorením a predstaví svoj najnovší počin zo záveru minulého roka – siedmy štúdiový album s názvom Auróra. Zo štúdia si to plánovala namieriť rovno na koncertné pódium a predviesť sa naostro. Pandémia však zmenila ich plány. Nechýbali ale na otvorení Letného kina v AMFIKU, tentoraz už naživo.

Hudobný výstrel z Auróry zaznie až 9. októbra 2020 o 20:00 hod.  Strieľať sa však určite nebude do labutí, ale publikum si túto ikonickú skladbu isto vynúti. Okrem pre nich typických kvalitných textov platňa prináša aj trochu zmenený zvuk. Kapela sa nebála experimentovania a v oveľa väčšej miere je na nosiči zastúpená elektronická zložka.

Odkedy sa bratia Rasťo (spev) a Róbert (gitara) Kopinovci rozhodli založiť v roku 1997 kapelu, prešlo už veľa času. Stále sa však Nocadeň teší veľkej popularite a vypredaným sálam. Single z albumu ako Tváre či Svitanie alebo najnovší Architekti šťastia sa ešte pred vydaním zaradili medzi najhranejšie skladby v rozhlasovom vysielaní a už niekoľko mesiacov rezonujú v ušiach poslucháčov. Teraz si to vychutnajú live. Bratom priniesla Auróra aj nomináciu na českú cenu Anděl. V júni sa stali držiteľmi sošky v absolútne novej kategórii Slovenský album roka, čo je veľký úspech a my nepochybujeme o tom, že nás čaká skvelý koncert, ktorý ocení ich verné publikum. Hudobníci majú z ocenenia hudobných akademikov obrovskú radosť a rovnako aj ich fanúšikovia.

Nocadeň, to sú hity Steny, Slová už nevravia nič, Buď hviezda (čo  svieti mi nad hlavou) či Nestrieľajte do labutí, ktoré už preveril čas. K nim každým ďalším albumom pribúda zopár aktuálnejších kúskov ako Havran či V nás z predchádzajúcej platne Pozemskí astronauti, bez ktorých sa už nezaobíde žiaden koncert. Po siedmej novinke budú musieť Košičania rozšíriť svoj setlist o ďalšie. Koncertné verzie budú gitarovejšie a kapelovejšie než na albume, ktorý je namiešaný z elektronickejších aranžmánov. Nechajme sa prekvapiť, čím novým ešte prekvapia.

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.