Kapela Nocadeň „vystrelí“ z Auróry hudobný ohňostroj až na jeseň

Zákaz organizovania všetkých kultúrnych podujatí z obavy šírenia koronavírusu posunul termín koncertu jednej z najvýraznejších slovenských hudobných skupín Nocadeň z Košíc , ktorá je charakteristická svojim nezameniteľným skladateľským rukopisom, z apríla na jeseň. Na domácej scéne v Kasárňach/Kulturparku predstaví svoj najnovší počin zo záveru minulého roka, kedy vydala už siedmy štúdiový album s názvom Auróra.  

Okrem pre nich typických kvalitných textov platňa prináša aj trochu zmenený zvuk. Kapela sa nebála experimentovania a v oveľa väčšej miere je na nosiči zastúpená elektronická zložka. Zo štúdia si to plánovala namieriť na koncertné pódium a predviesť sa naostro. Hudobný výstrel z Auróry na fanúšikov namieri s oneskorením až 9. októbra 2020.  Strieľať sa však určite nebude do labutí, ale publikum si túto ikonickú skladbu isto vynúti.

Odkedy sa bratia Rasťo (spev) a Róbert (gitara) Kopinovci rozhodli založiť v roku 1997 kapelu, prešlo už veľa času. Stále sa však Nocadeň teší veľkej popularite a vypredaným sálam. Single z albumu ako Tváre či Svitanie alebo najnovší Architekti šťastia sa ešte pred vydaním zaradili medzi najhranejšie skladby v rozhlasovom vysielaní a už niekoľko mesiacov rezonujú v ušiach poslucháčov. Teraz si to vychutnajú live. Bratom priniesla Auróra aj nomináciu na českú cenu Anděl. Či už s anjelom alebo bez neho, bezpochyby to bude skvelý koncert, ktorý ocení verné publikum.

Nocadeň, to sú hity Steny, Slová už nevravia nič, Buď hviezda (čo  svieti mi nad hlavou) či Nestrieľajte do labutí, ktoré už preveril čas. K nim každým ďalším albumom pribúda zopár aktuálnejších kúskov ako Havran či V nás z predchádzajúcej platne Pozemskí astronauti, bez ktorých sa už nezaobíde žiaden koncert. Po siedmej novinke budú musieť Košičania rozšíriť svoj setlist o ďalšie. Koncertné verzie budú gitarovejšie a kapelovejšie než na albume, ktorý je namiešaný z elektronickejších aranžmánov.

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.