Kapela Nocadeň „vystrelí“ z Auróry hudobný ohňostroj ZMENA TERMÍNU!!!

Na základe nariadenia Ústredného krízového štábu SR, podľa ktorého sa zakazuje usporiadanie všetkých verejných podujatí v krajine z dôvodu hrozby epidémie nového koronavírusu, sa termín konania koncertu presúva na 9. októbra 2020.

Jedna z najvýraznejších slovenských hudobných skupín Nocadeň z Košíc, ktorá je charakteristická svojim a nezameniteľným skladateľským rukopisom, predstaví na koncerte v Kasárňach/Kulturparku svoj najnovší počin. V závere minulého roka vydala už siedmy štúdiový album s názvom Auróra.

Domácemu publiku 3. apríla 2020 po prvý raz naživo zahrá a zaspieva skladby z platne, na ktorej okrem pre nich typických kvalitných textov prináša aj trochu zmenený zvuk. Kapela sa nebála experimentovania a v oveľa väčšej miere je na nosiči zastúpená elektronická zložka. Zo štúdia teraz prichádza na pódium predviesť sa naostro. Prvý hudobný výstrel z Auróry na fanúšikov namieri o 20:00 hod. Strieľať sa však určite nebude do labutí, ale publikum si túto ikonickú skladbu isto vynúti.

Odkedy sa bratia Rasťo (spev) a Róbert (gitara) Kopinovci rozhodli založiť v roku 1997 kapelu, prešlo už veľa času. Stále sa však Nocadeň teší veľkej popularite a vypredaným sálam. Single z albumu ako Tváre či Svitanie alebo najnovší Architekti šťastia sa ešte pred vydaním zaradili medzi najhranejšie skladby v rozhlasovom vysielaní a už niekoľko mesiacov rezonujú v ušiach poslucháčov. Teraz si to vychutnajú live. Bratom priniesla Auróra aj nomináciu na českú cenu Anděl. Či už s anjelom alebo bez neho, bezpochyby to bude skvelý koncert, ktorý ocení verné publikum.

Nocadeň, to sú hity Steny, Slová už nevravia nič, Buď hviezda (čo  svieti mi nad hlavou) či Nestrieľajte do labutí, ktoré už preveril čas. K nim každým ďalším albumom pribúda zopár aktuálnejších kúskov ako Havran či V nás z predchádzajúcej platne Pozemskí astronauti, bez ktorých sa už nezaobíde žiaden koncert. Po siedmej novinke budú musieť Košičania rozšíriť svoj setlist o ďalšie. Koncertné verzie budú gitarovejšie a kapelovejšie než na albume, ktorý je namiešaný z elektronickejších aranžmánov.

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.