Kasárňami sa bude šíriť spev a jazz Sisy Michalidesovej a jej Zimných kúzelníkov

Sisa Michalidesová je skvelá speváčka, skladateľka a flautistka. Miluje voľnosť, slobodu a jazz. Rada sa obklopuje známymi hudobníkmi ako Martin Ďurinda, Marcel Buntaj, Boris Lenko alebo Stanislav Palúch. Z hudby čerpá silu, ktorá jej nedávno pomohla prekonať onkologické ochorenie.

Sisa sa narodila v 1983 v Bratislave, študovala na konzervatóriu herectvo, flautu a špeciálnu kompozíciu. Skomponovala hudbu k filmom a divadlám (SND, Astorka, Aréna, Nová scéna, Ludus, Úsmev, Teatr im. H. CH. Andersena, Prešporské divadlo). Ako hudobníčka vystúpila na mnohých hudobných festivaloch a spolupracovala so špičkovými hudobníkmi a telesami.   Je autorkou hudby k detskému projektu Veľkí herci malým deťom, 3 plus 1, Zimní kúzelníci, Zimná rozprávka, Sisa a Sivý holub a Expresie. Od detstva je členkou profesionálneho divadla Úsmev. Napísala knihu Sisa a Sivý holub.

Projekt Zimní kúzelníci predstavuje nevšednú hudobníčku z perspektívy jej vlastných kompozícií v oblasti filmovej a divadelnej hudby. Prvky jazzu a vážnej hudby sú kúzelne kombinované s výrazovými prostriedkami balkánskeho a slovenského folklóru.

Zostava Zimných kúzelníkov je spolkom hudobných kúzelníkov. Okrem Sisy (klávesy, flauta, vokály) hrajú  Peter Preložník (klávesy), Radovan Tariška (saxofón), Pavol Bereza (gitara), Boris Lenko (akordeón), Anton Jaro (kontrabas), Jakub Hittrich (bicie), Stanislav Palúch (husle), Peter Olejár (viola),  Zuzana Kováčová (violončelo). Všetci z ansámblu okolo Sisy Michalidesovej sú hudobníckou špičkou, majstrami svojich nástrojov.

Projekt zaznel na Bratislavských jazzových dňoch 2010, na festivale Pohoda, na festivale Jazz Prešov 2012, BHS 2013 a Orava Jazz festival 2013.

Zažite kúzelné zimomriavky pri počúvaní očisťujúcej hudby Sisy Michalidesovej a Zimných kúzelníkov.

 

Vstupné: 8 € /4 € deti, študenti a dôchodcovia

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.