Kasárne/Kulturpark ovládnu džezové triá

Hudobnou lahôdkou bude nepochybne koncert medzinárodného tria renomovaných hudobníkov svetovej hudobnej scény OVSEPIAN – VALIHORA – CAMARDA TRIO, ktorých spája okrem množstva projektov, v ktorých jednotlivo účinkujú, aj spoločné štúdium na prestížnej Berklee College of Music v Bostone. Trio hrá pôvodné kompozície, v ktorých môžete počuť vplyvy klasiky, moderného jazzu a veľa rôznych krásnych melodických a silne emotívnych vplyvov a motívov. Koncert ponúka veľa zaujímavých interaktívnych momentov.

Koncert sa uskutoční 13. mája o 19. hodine v Kasárňach/Kulturparku v budove Alfa. Hosťom večera bude aj poľské akustické trio Orange Trane. Trio vzniklo v roku 1994. Ich tvorba je zameraná na súčasný jazz, ktorý kombinuje s tradíciami. Vytupuje v zostave Piotr Lemańczyk (kontrabas, git. basowa), Tomasz Losowski (perkusja, instr. Perkusyjne), Dominik Bukowski (wibrafon, Marimba, xylosynth).

Kapela Orange Trane vznikla v roku 1994 a svojou povahou sa zaraďuje do moderných džezových skupín, keďže v sebe spája tradíciu so súčasnosťou a expresívnosť s melodickosťou. S pozitívnymi ohlasmi boli odbornou verejnosťou prijaté tak debutantský album Obertas, ako aj nasledujúci My personal Friend. V súčasnom zložení vydali ďalšie albumy Orange Trane Acoustic Trio a Fugu.

 

Vstupné: 4 €

rezervácie lístkov na: vstupenky@k13.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.