Katarína Koščová posúva Hranicu dažďa na jesenné obdobie

Keď sa konečne karanténne obdobie skončí a všetko sa vráti do starých koľají, kultúrna scéna opäť ožije. Dnes si nikto netrúfa odhadnúť, kedy sa tak stane a znovu sa otvoria brány kultúrnych zariadení. Jedno však vieme určite – pripravujeme pre vás celý rad zaujímavých podujatí, ktoré sme museli odložiť na neskôr. Jedným z nich je koncert speváčky a skladateľky Kataríny Koščovej. Tá sa chystala pred publikum v Kasárňach/Kulturparku postaviť v máji.

V tomto mesiaci to naisto nebude, ale 8. septembra 2020 to snáď vyjde a my veríme, že si skladby z jej najnovšieho albumu Hranica dažďa budeme môcť vypočuť naživo. Nezameniteľný spev charizmatickej speváčky v spojení s typickým klavírnym sprievodom, obohateným o gitaru a sláčikové kvarteto, sľubuje skutočne lahodný hudobný zážitok.

Na septembrovom vystúpení nebudú popri Kataríne Koščovej chýbať jej dvorný klavirista Daniel Špiner, na akustickej gitare zahrá Michal Brandys a zostavu doplnia huslistky Karolína Krigovská a Kamila Dujavová, violončelistka Jana Ivanecká a violista Martin Jeriga.

Najnovší album Hranica dažďa vyšiel po piatich rokoch opäť v spolupráci s Danielom Špinerom a práve ten predstavuje ich doteraz najvýraznejšiu autorskú synergiu.

Trinásť skladieb z albumu sú pozvánkou na obsahovo aj hudobne bohatú prechádzku jesennou melanchóliou. Rovnomenná titulná pieseň presvedčivo vtiahne do priestoru naplneného nehou, láskou a pokorou. Poetické texty, hudobný podklad a emócie v speváčkinom hlase zanechávajú pocit, že počúvate zhudobnenú zbierku básní.

Nedávno sme spoznali novú Superstar. Katka Koščová dosiahla túto métu už pred pätnástimi rokmi v historicky prvej slovenskej súťaži. Jej tvorba sa odvtedy zmenila na nepoznanie. Prešovská speváčka prešla od stredného prúdu k intímnemu pesničkárstvu s nádychom šansónu, folku či jazzu.

Spolupracovala s Vojtěchom Dykom, Michalom Horáčkom, Martinom Husovským aj Geišbergovcami. V prvom rade však našla vlastný autentický zvuk a niekoľkoročným neúnavným koncertovaním si vybudovala verné publikum, ktoré sa na ňu a jej hostí už veľmi teší. Dovtedy sa musí uspokojiť iba s počúvaním albumu a po roku od jeho vydania si zaspievať s ňou až na koncerte už známe melódie a texty.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.