Kataríne Koščovej to s Geišbergovcami stále ladí

Nebude to po prvý raz, čo sa na jednom pódiu v Kasárňach/Kulturparku stretnú známa speváčka a autorka piesní Katarína Koščová s divadelným a filmovým hercom, hudobníkom a členom Slovenského komorného divadla v Martine Marekom Geišbergom a jeho bratom Martinom – pesničkárom, multiinštrumentalistom, dramaturgom a skladateľom. Neodmysliteľnou súčasťou bude Katkin hudobný partner – klavirista a skladateľ Daniel Špiner. Na ich spoločné vystúpenie sa môžete prísť pozrieť 21. júla 2019 o 19:00 hod. Bude to prvý koncert pod holým nebom v rámci festivalu Leto v parku.

Spolupráca medzi nimi je znamenitá a trvá už dlhšie. Unikátne prepojenie niekoľkých muzikantských svetov v jednom koncertnom programe vyvrcholilo pred dvoma rokmi vydaním CD Naživo. Album obsahuje 15 piesní a je výberom tých najkrajších hudobných momentov z koncertov.

Spoločným vystúpeniam dodáva Katarína Koščová serióznejší nádych a bratia Geišbergovci okrem chytľavej hudby prispievajú neutíchajúcou spŕškou humoru. Koncertný program je zložený z prelínania sa autorských piesní a básní Geišbergovcov a zo skladieb speváčky. Spojenie týchto svetov v sebe vždy nesie prísľub nevšedného zážitku. Opäť bude znieť folk, balady, folklór či šansón, piesne a básne. Čo pre poslucháčov pripravia tentoraz, necháme sa prekvapiť. Určite to bude niečo, čo rozosmeje a možno i rozplače. Odchádzať z parku isto budete plní nových dojmov.

Geišbergovci sú skvelí pesničkári so silnou výpoveďou, hutnými a plnokrvnými textami, hudbou a interpretáciou. Koncert s Katarínou sľubuje mnohožánrové pesničkárstvo, povzbudzuje na rôzne kombinácie a duetá. Muzikantské výkony s hereckými a hovoreným slovom mali doteraz vždy veľký úspech. Nebude tomu inak ani teraz, Ponúknu piesne v ambientnych plochách, bluesových dvanástkach, progresívnych píšťalových sólach a experimentálne im, LVPprovizovanie.

Vstupenky online:

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.