Katarzia a Billy Barman idú na Veľký čínsky tour

Vydali jedny z najlepších albumov minulého roka a patria v súčasnosti k najobľúbenejším interpretom mimo stredného prúdu na Slovensku. Speváčka Katarzia a skupina Billy Barman vydávajú svoju hudbu pod značkou Slnko Records a teraz ich spojí česko-slovenské turné, na ktorom vystúpia v 12 mestách. Počas koncertnej šnúry s názvom Veľký čínsky tour sa zastavia v Kasárňach/Kulturparku 10. marca o 19:30 hod.

„Strašne sa tešíme, že ideme s Katkou koncertovať. Výborne si rozumieme, fandíme si a keďže nemáme úplne identické skupiny fanúšikov, dúfame, že príde veľa ľudí, ktorí by sa možno na jednom koncerte nestretli,” hovorí gitarista a skladateľ Jozef Vrábel zo skupiny Billy Barman.

Bratislavská kapela je na hudobnej scéne od roku 2008, kedy nahrala a vydala singel Stano na debutovom EP. Nasledovalo EP s orchestrom a v roku 2010 debutový album Noční jazdci. Druhou štúdiovkou Modrý jazyk kapela ukázala svoju vyzretosť. Tretí najosobnejší album Dýchajúce obrazy vydala na labeli Slnko Records v novembri 2016. Demonštruje na ňom odvahu vydávať sa viacerými hudobnými smermi, experimentovať s aranžmánmi, dychovými nástrojmi, prípadne postaviť celú skladbu len na vokáloch. Titulnou piesňou, aj témou, ktorá sa nesie celou nahrávkou je Sloboda. Pesnička, aj album, sú v nominácii na album a singel roka cien Radio_Head Awards.

Juraj Podmanický, Jozef Vrábel, Juraj Labaj, Kubo Tvrdík a Matej Ruman hrajú indie-rock s prvkami elektroniky i tradičného umenia. Je to kapela dvoch frontmanov a dvojakého prístupu k hudbe i textu, a tak sa v ich baladických textoch prelína poetika nočných klubov s motívmi lazov a kopaníc.

Katarzia vydala svoj druhý album Agnostika v septembri minulého roka. Predstavuje sa na ňom ako producentka a manažérka v úplne nových polohách a s celou kapelou prvoligových muzikantov z Čiech aj zo Slovenska, vrátane Martina Valihoru, Mareka Minárika a výborných inštrumentalistov z jazzového konzervatória v Prahe. Veľké množstvo pozitívnych ohlasov prúdi z Českej republiky, kde sa Katarína presťahovala a dostala sa do povedomia aj svojským coverom piesne Davida Kollera „Záchranár“.

Začiatkom roka Katarzia opäť rozvírila hladinu našej scény pesničkou „Kde sa slzy berú“, ktorú zložila pre nový slovenský film Piata loď. A čo hovorí na blížiace sa turné? „Agnostická kapela s prvotriednymi ‚Barmanmi‘. Teším sa na to!“

Slovenská textárka, speváčka a skladateľka vtrhla na scénu v roku 2013 s debutovým albumom Generácia Y ako búrka. Rýchlo sa rozrastajúcemu publiku spievala sama s gitarou vlastné, introspektívne a pozoruhodne vyzreté texty. Na najnovšom albume Katarzia vyrástla a v nových kompozíciách sa nezaťažuje kontextom predošlej tvorby. Rapuje, používa syntetizátor, experimentuje a hľadá nové beaty, ktoré majú od folku a dievčatka s gitarou už trochu ďaleko.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.