Keď dvaja tvoria orchester, je za tým Gonsofus

Pred vydaním nového albumu, medzinárodný hudobný projekt Gonsofus vyrazí na turné po slovenských kluboch. Po prvý raz sa duo zastaví aj v Kasárňach/Kulturparku. Svoju hudobnú show predvedie 8. apríla o 20:00 hod. Na treťom turné s tradičným názvom “Gonsofus v tvojom meste” predstaví na koncertoch úplne nové a ešte nehrané pesničky z nového albumu, ktorý plánuje vydať tento rok na jar. Samozrejme nebudú chýbať ani známe pesničky z albumov „Taking Shape“ (2015) a „Sueno EP“ (2014).

Gonsofus je výsledkom spolupráce dvojice Sasha Mamaev a Gábor Tokár. Veľa hudobných a kultúrnych vplyvov a jazykov splýva do ich štýlu, ktorý opisujú ako „transcontinental groove“, spájajúci žánre ako reggae, dub, hip-hop a elektroniku. Skupina je známa pre unikátne, veľmi energické a živé koncerty, na ktorých títo dvaja multiinštrumentalisti ovládajú až desať hudobných nástrojov a prostredníctvom loopovania vytvárajú neuveriteľnú show so zvukom celého orchestra. Naživo a na mieste.
Hudobný projekt vznikol v roku 2007 v americkom meste Boston. Lídrom a vokalistom kapely je Sasha Mamaev, Rus, žijúci na Slovensku, ktorý pomocou rôznych nástrojov a “loopovacích” pedálov vytvára vedomý a mnohojazyčný, no najmä tanečný mix reggae, dub, hip hopu, funku a afrobeatu. Spolu s bubeníkom a multi-inštrumentalistom Gáborom Tokárom z Maďarska predstavujú špecifický hudobný štýl, neustále búrajúci hranice žánrov. Od roku 2012 Gonsofus koncertuje po celej Európe či USA ako duo s gitarou, basgitarou, saxofónom, škatuľkami, bicími, trúbkou, syntetizátormi a efektmi.

Sú inšpiratívni, energickí, s plným pódiom inovatívnych hudobných nápadov. Vidieť ich naživo je zážitkom, ktorý ostáva rezonovať. Duo Gonsofus má za sebou už tri albumy a päť úspešných turné s množstvom koncertov v Nemecku, Holandsku, Španielsku, Portugalsku, Slovensku, Poľsku, Litve, Nórsku, Lotyšsku, Rusku, USA a Českej republike.

Koncert Gonsofusu uvedie skupina Los Massakeros z Košíc, ktorá na hudobnej scéne pôsobí už viac ako štyri roky. Spočiatku hrávala covery najmä v kluboch na východnom Slovensku. V aktuálnom zložení pôsobí od roku 2012, kedy sa po speváckej výmene a nástupe  Dominiky Maščuchovej začala žánrovo formovať a zameriavať na vlastnú tvorbu.

Okrem speváčky sú členmi kapely Peter Tóth a Peter Tomko na gitarách, Peter Frák na basgitare a František Beneš na perkusiách. V roku 2015 sa pripojili Michal Lorinc na bicích a Pavol Jeňo – trúbka. Najmladším členom je Ján Kopčák, ktorý svojou hrou na saxofón uzatvára oktet muzikantov.

Štýlovo sa kapela sama definuje ako energické latino fusion s rôznymi sekundárnymi vplyvmi ostatných hudobných žánrov.Texty piesní píše Dominika po španielsky a anglicky. Všetci členovia majú minulé, ale aj súčasné  medzinárodné skúsenosti z viacerých iných kapiel a hudobných projektov. Los Massakeros má za sebou množstvo hraní v kluboch, na festivaloch a rôznych eventoch.

Vstupenky online

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.