„Kidlabovské“ deti sa vymódia a na móle predvedú retro show

Sedemmesačné úsilie detí a ich lektorky vyústi do záverečnej Fashion show – súčasné retro. Je čas pozberať ovocie svojej práce. Detské workshopy, zamerané na módu a kreativitu, Fashion KidLab, už niekoľko sezón zamestnávajú šikovné deti, ktoré vytvárajú ucelené kolekcie s vlastným príbehom. Od októbra minulého roka boli všetky stretnutia venované 100. výročiu vzniku ČSR. Tento ročník sa blíži k svojmu záveru. Témy sú vyčerpané, modely vytvorené a zostáva už len predviesť ich na móle.  

„Tak ako po minulé roky, aj tentoraz naše usilovné a najšikovnejšie deti napĺňali čas vzácnym obsahom na našich pravidelných stretnutiach Fashion KidLab. Spoločne sme pripravovali skvelé kolekcie a módne doplnky na základe zaujímavých inšpiratívnych tém, ktoré nenájdete nikde vo svete. Sú odzrkadlením nespútanej detskej fantázie a tvorivosti, ktoré sú  tým najväčším bohatstvom  a nenahraditeľnou výbavou do reálneho sveta dospelosti. Hravé spracovanie tém „Retro Československa“ bolo našim hlavným inšpiračným momentom. Netradičné spojenie „staromódnych“ dizajnov sa stretáva so súčasným detským videním…., nedokonalým, úsmevným, nezbedným, ale inšpirujúcim a svojským,“ hodnotí ďalší ročník autorka projektu, košická módna návrhárka, Jana Polak.

Výtvory šikovných rúk budú môcť záujemcovia obdivovať 5. júna o 17:00 hod. v pavilóne Foxtrot v Kasárňach/Kulturparku. Keď počasie bude malým modelkám priať, prehliadka sa uskutoční v parku. Predviesť majú naozaj čo. Neúnavne sa pasovali s rôznymi úlohami, vymýšľali a zhotovovali dielka, za ktoré sa naozaj nemusia hanbiť.

Najprv museli zvládnuť tému KRAVATA TROCHU INAK. Kolekcia vznikla vlani v októbri z nepotrebných kravát. Deti ich pomocou gombíkov, kúskov zvlneného papiera, rôznych zipsov a stužiek či plastových vrchnákov premenili na originálne doplnky. Vymysleli tiež avantgardné kravatové klobúky.

S vervou sa pustili aj do druhej témy RAMENAMI VPRED. Tvorili netradičné ramenné ozdoby a brošne zo zaváracích viečok. V decembri vytvárali vlastné módne časopisy podľa témy VĎAKA PANI BURDA. Január bol venovaný téme DISCO. Deti vymýšľali rôzne aplikácie a lepili ich na pánske košele, ktoré tým renovovali podľa vlastných predstáv. Vo februári ich čakala téma RIFLOVINA FOREVER. Vyskúšali si techniku plesnivých džínsov, vymýšľali ozdobné nášivky a deformovali materiál. Neskôr sa inšpirovali témou RETRO a nakoniec vyrábali RETRO TRAKY.

Aké nápady z toho všetkého skrsli v ich hlavičkách a čo sa im všetko podarilo vykúzliť? To budete pozerať, koľko kreativity sa v nich skrýva. Pred zručnosťou a nápaditosťou malých návrhárov budete snímať klobúky. Naozaj si to zaslúžia. Bude čo obdivovať. Na „kidlaboch“ sa toho naozaj naučili veľa. Ale veď sa o tom presvedčíte sami. Veľkú zásluhu na tom má Jana Polak, ktorá im otvára dvere do sveta módy, ale predovšetkým v nich objavuje talent a rozvíja zručnosti. KidLaby sú zmysluplnou aktivitou, na ktorých si deti vyskúšali prácu s rôznym materiálom prostredníctvom zaujímavých výtvarných techník.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.