King Shaolin s novým bubeníkom zahrá najnovšie skladby

Kapela King Shaolin je na pódiách Kasární/Kulturparku už ako doma. Veľakrát už plnila túžby svojich fanúšikov v Košiciach, kde sa táto formácia rada vracia. Na ich ďalší koncert sa už môžu začať tešiť, pretože vyráža na svoje turné. Do metropoly východu chlapci zavítajú  17. marca a odpália to o 20:00 hod. Na svoje vystúpenie si pozvala spriatelené kapely. Sprevádzať ju budú Jeno´s Brothers z Humenného a Parrots of Madness.

Na turné predstaví King Shaolin okrem songov z pripravovaného EP Dead Man’s Heart, ktorý pokrstí v marci,  aj vynovenú live performance, obohatenú o spev vokalistiek a na poste bubeníka uvedie Trnavčana Michala Skácela.

Skupina pôsobí na hudobnej scéne od roku 2011 a patrí medzi angažované kapely. Neustále aktívne koncertuje a tvorí. V minulom roku odohrala osemdesiat koncertov a celkovo má za sebou už viac ako 400 vystúpení v štyroch krajinách Európy. Po nedávno zverejnenom videoklipe Born Free!  prichádza s ďalším singlom. Novinka Nobody Said pochádza z albumu Play Against The Rules, ktorý vyšiel v marci 2017. Skladba pôvodne nemala byť na albume, ale v poslednej chvíli si to rozmysleli. Teraz sa song znovu zrodil spolu s klipom, kde sa objavila aj mladá slovenská modelka Barbora Bobošová.

King Shaolin prináša tam, kde sa objaví, pozitívny vibe, prepracovanú unikátnu performance, a hlavne dobrú zábavu a plnohodnotný kultúrny program. Hlavnou myšlienkou kapely, je šíriť pozitívny postoj k životu, vytvárať nezabudnuteľné chvíle na svojich vystúpeniach a byť otvorený a pravdivý voči sebe i ostatným.

Rok po založení sa King Shaolin zviditeľnil vydaním debutového albumu Road to the Machiavelli Valley, z ktorého pochádzajú skladby Never Knows a Japan. Líder Dominik Štofko ho kompletne skomponoval v profesionálnom hudobnom štúdiu SMT. Nahrávka bola mixovaná v Kalifornii pod taktovkou zvukového majstra Nathana Livelyho. Zaujali už prvým singlom  „My road“. Videoklip k skladbe „Japan“ vytvoril singapurský umelec Malcolm Tan.

Pred štyrmi rokmi začali hudobníci z Bratislavy pôsobiť ako oficiálna kapela Celeste Buckingham. V roku 2015 získali druhé miesto na medzinárodnom festivale piesne v poľskom Rzeszowe a tiež ocenenie „najlepšia kompozícia“ za skladbu Friend. V roku 2016 vydali CD EP Burn Inside. Prvým singlom je skladba Money In My Soul, ktorá sa držala 9 týždňov v prvej stovke najhranejších skladieb na Slovensku. Koncom roka 2016 kapela zverejnila ďalšiu skladbu z EP s názvom Waiting.

Druhý album kapely, ktorý vznikal dva roky má názov Play Against The Rules. Skladby z autorskej dielne Dominika Štofka rozprávajú príbehy z jeho života, opisujú svet, ako ho vníma cez svoje srdce a zmysly. Je na ňom aj cover verzia skladby Duch človeka od IMT Smile.

Na pódiu sa objaví aj kapela Jeno’s Brothers, ktorú tvorí súrodenecká štvorica Lukáš (spev, gitara), Matúš (bicie, saxofón), Monika (klávesy, spev) a Jozef (basgitara, spev). Hrajú tanečnú hudbu. Spolu to na hudobnej scéne ťahajú od roku 2004. Svoj hudobný štýl si kapela nazvala špecificky “british pop corn”.

Hudbu, ktorú tvoria, hrajú a vyznávajú je ich životným štýlom. Sú to ich osobné zážitky s Bohom v dnešnom svete. Svoju hudbu „neškatuľkujú“ na gospel či svetskú…, hrajú hudbu, ktorá má byť povzbudením a potešením pre všetkých. V roku 2009 vydali album s názvom Atmosféra a po siedmich rokoch im vyšiel ďalší album s názvom COLOURS.

Na jednom stage s King Shaolin si zahrajú aj muzikanti z Parrots of Madness. Košická skupina vznikla v roku 2012 a za svoju existenciu až do roku 2015 odohrala mnoho koncertov a vystriedalo sa v nej niekoľko členov. Po necelých troch rokoch prestávky sa traja zakladajúci členovia opäť stretli a spolu s novými hudobníkmi spustili projekt nanovo. K starým členom  – Charlie Zsigray (basgitara), Stanko Stajo Hreha (trombón) a Matej Legy Legát (saxofón) sa pridali Richard Solárik (trúbka), Dalibor Burgr (bicie), Michal Demeter (gitara) a Viktor Sabol (trombón). Kapela preferuje najmä funk-rock, no v tvorbe využíva aj prvky swingu, groove či alternatíve.

Vstupenky online:

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.