Koncert King Shaolin bude plný prekvapení a pozitívnej energie ZRUŠENÉ!!!

Na základe nariadenia Ústredného krízového štábu SR, podľa ktorého sa zakazuje usporiadanie všetkých verejných podujatí v krajine z dôvodu hrozby epidémie nového koronavírusu, bol koncert zrušený.

O pódium v Kasárňach/Kulturparku sa 20. marca 2020 podelia tri kapely. Hlavná – King Shaolin, si pozvala na svoje klubové turné k novému CD aj domácich hudobníkov The Sages a GØOD BOYS. Koncert sa začne o 20:00 hod.

Bratislavská New-age popová skupina King Shaolin má nachystaný nový koncertný program a setlist zložený z noviniek i známych songov. Svojej povesti neostáva nič dlžná a predvedie živelný koncert plný prekvapení a pozitívneho náboja.

Turné pre kapelu predstavuje výnimočné koncerty, ktoré sa líšia od bežných. Pred rokom prešli Slovensko s novým EP Venus Versus Mars, teraz uvedú na svetlo sveta tretí album Mind Game s jedenástimi skladbami, v ktorom spevák a skladateľ Dominik Štofko zanechal mnoho emócií. Ako hovorí: „Nový album je plný songov, ktoré sa stali Pandorinou skrinkou na moje trápenia, ktoré som mal v posledných rokoch. Napríklad skladba We Stand Together, ktorú som venoval na narodeniny mojej teraz už bývalej priateľke Claudii je jednou z tých, ktoré mi boli poslané, ja tomu hovorím z „Univerzum FM“, kde sa nachádzajú všetky kompozície, ktoré ešte človek nenapísal. Je to skladba, ktorá ma naučila plakať a počas ktorej som mal stále slzy v očiach, lebo je plná lásky a pravdy,“ O jeho vzťahu je aj skladba Mind Game alebo Oh, Little Boy a vlastne ku každému songu sa viaže skutočná etapa jeho života.

Kapela King Shaolin vznikla v roku 2011. Tvoria ju spevák, gitarista a skladateľ Dominik Štofko, Norbert Neuschl (basgitara), Michel Skacel (bicie nástroje) a Michal „Mustafa“ Neffe (gitara, perkusie).

Single zoskupenia sa dostali do rotácií a hranosti všetkých slovenských rádií a kapela sa etablovala na stálicu slovenskej scény. Ich videoklipy sa tiež objavili v českej MTV, ÓČKO TV, MUSIQ 1TV. Formácia má za sebou dva albumy, dve EP-čka a viac ako 560 koncertov v šiestich krajinách Európy. V roku 2014 ju nominovali v kategóriách interpret roka a koncertná kapela roka v rámci Radio_Head Awards a na objav roka v hudobných cenách ZAI. O rok neskôr získala druhé miesto na medzinárodnom festivale piesne v poľskom Rzeszowe a ocenenie za najlepšiu kompozíciu za skladbu „Friend“ bolo odovzdané Dominikovi Štofkovi. Ich najznámejšia skladba „Money In My Soul“ sa držala 9 týždňov v prvej stovke najhranejších skladieb na Slovensku.

Formácia spolupracuje s Celeste Buckingham, českou speváčkou LENNY, Vladisom, Bokim, Janou Kirschner. Po boku Celeste Buckingham sa kapela predstavila na Aerodrome festivale, Sziget festivale a mnohých ďalších.

Ostrieľaných hudobníkov uvedie na koncerte trojčlenná kapela z Košíc The Sages, v ktorej pôsobia Michal Bučko (spev, gitara), Kristína Čopová (vokály, basgitara) a Milan Turis (bicie). Za sebou má koncerty, festivaly a súťaže, medzi ktorými je aj úspešné účinkovanie v Demovnici Rádia_FM a nominácia na Objav roka. So skladbami „Vrana“ či „Rooster“ sa  prezentovali vo viacerých slovenských rádiách. Počas letného turné si zahrali na festivaloch Drienok a Hviezdne noci v Bytči. Momentálne pracujú na vydaní EP albumu, na ktorom majú byť nové skladby. Svojim alternatívnym žánrom a tajomnými prvkami spoločne napĺňajú netradičné očakávania.

Záver večera bude patriť kapele GØOD BOYS z Košíc, ktorá vznikla v roku 2018. Tvoria ju Artur_VH (spev), Bruno Gágyor (gitara, klavír), Filip Lipták (bicie), Charlie Zsigray (basa). Onedlho sa dočkáme aj ich debutového albumu. Ich prvý singel Jazvy premiérovo odznel v Rádiu Anténe Rock a dostal aj podobu videoklipu. Na koncerte s King Shaolinom ich čaká milá udalosť. Krstiť budú novučičký album, na ktorom je 10 songov v elektro-rock štýle.

Vstupenky online:

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.