Koncerty bez vokálov neubrali na kvalite

O tom, že texty piesní nie sú nevyhnutné, presvedčili divákov koncerty formácie The Ills a poľského kvarteta Tides from Nebula. Decibely zvuku elektrických gitár a rytmus bicích ovládli dav, ktorý včera zavítal do Kasární/Kulturparku.

Tides from Nebula patrí k jedným z najpopulárnejších inštrumentálnych zoskupení v Poľsku a hráva po celom svete. Na Slovensku sa fanúšikom nepredviedli po prvýkrát. V Košiciach premiérovo vystupovali v roku 2010 v Tabačke. Po včerajšej dávke tvrdej gitarovej hudby odchádza kapela na vystúpenie do Rumunska a po celoročnej šnúre sa teší na vianočné sviatky, počas ktorých plánujú členovia Tides from Nebula oddychovať.

„Naše koncertovanie ukončíme stým vystúpením, celý rok bol náročný, ale hudba nás napĺňa radosťou,“ povedal po vystúpení člen kapely Tides from Nebula Adam Waleszyński.

Bratislavská „shoegazová“ inštrumentálna kapela počas svojej kariéry odohrala takmer 150 koncertov, vrátane vystúpení na festivaloch ako Pohoda alebo Wilsonic a okrem Slovenska si zahrali aj v Dánsku, Nemecku, Poľsku, Maďarsku, Rakúsku a v Českej republike. Na konte majú albumy To Wish Impossible Things a Splendor.

Vypočujte si audioreportáž, v ktorej sme sa zhovárali s predstaviteľmi kapiel Tides from Nebula a The Ills. 

foto: Maroš Simon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.