Korben Dallas si zahrá s jazzovým huslistom Adamom Baldychom

Slovenská rocková hudobná skupina Korben Dallas z Bratislavy pôsobí na hudobnej scéne ôsmy rok. Vznikla ako nový projekt hudobníkov, tvoriacich predtým art-rockovú kapelu Appendix. Na svojom konte má 5 albumov. Na jeseň sa vydajú na krátke turné so špeciálnym hosťom, poľským jazzovým huslistom Adamom Baldychom. Predstavia na ňom aj novú spoločnú skladbu Vo výťahu. V Košiciach odohrajú spoločný koncert v Kasárňach/Kulturparku 10. októbra o 20:00 hod.

Spoluprácu si po prvý raz vyskúšali minulý rok na podujatí Mosty-Gesharim. Spojenie sa umelcom zapáčilo natoľko, že sa rozhodli zopakovať si ho v podobe celovečerného programu. Poslucháči budú môcť počuť známe pesničky v úplne novej podobe, ktorá však vyznieva prirodzene.

Adam Baldych je poľský jazzový huslista. Získal štipendium od amerického Berklee College of Music, spolupracoval s mnohými poprednými svetovými jazzmanmi, ako sú Billy Cobham alebo Jim Beard. Vystupoval na prestížnych pódiach po celom svete, vrátane Montreux Jazz Festivalu a hamburskej Elbphilharmonie.

Korben Dallas sa za pár rokov vypracovali z undergroundovej scény na jednu z najžiadanejších slovenských klubových a festivalových kapiel. Ich prelomový album Karnevalová vrana im priniesol tri ceny Radio_Head Awards, vrátane ceny pre najlepší singel (Otec) a ceny pre najlepšiu koncertnú kapelu.  Ich najnovším albumom je Stredovek, ktorý vydali v minulom roku.

Svojou tvorbou prekračuje skupina Korben Dallas hranice nezávislej scény.  Názov skupiny kapely je odvodený od mena hlavnej postavy z americko-francúzskeho sci-fi filmu Piaty element (1997). Do povedomia sa dostali s hitom „Otec“ v roku 2013. Sú pravidelnými hosťami veľkých slovenských a českých festivalov. Debutový album s názvom Pekné cesty (2011) vznikol ako živá nahrávka z koncertu, bol nominovaný na Radio_ Head Awards v kategórii album roka – cena kritikov. Druhý album Karnevalová vrana vyšiel v roku 2013. Tretí album Banská Bystrica vyšiel v roku 2014 a o rok neskôr Kam ideme. Na album coverov Davida Kollera David Koller & Friends nahrali pieseň Chci zas v tobě spát.

Korben Dallas radi spolupracujú aj s inými hudobníkmi a skupinami. Predstavili sa so špeciálnym hosťom Andrejom Šebanom, v Česku odohrali sériu spoločných koncertov s kapelou Zrní, úspešným sa stal aj ich singel „Spolu“ z albumu Banská Bystrica, ktorý nahrali s Janou Kirschner. Spolupracovali s Anetou Langerovou a skupinou Lucie. V roku 2014 sa predstavili na festivale Viva Musical so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu. Ich piesne upravil Slavo Solovic, orchester dirigoval Braňo Kostka. V roku 2015 získali cenu Krištáľové krídlo za rok 2014.

Vstupenky online:

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.