Košice sa počas Košice Fashion Week stanú módnou metropolou

Najúspešnejší slovenský projekt s medzinárodným presahom, zameraný na módny priemysel, Košice Fashion Week (KFW) vstupuje do šiesteho ročníka a opäť prinesie návštevníkom Kasární/Kulturparku jedinečné módne zážitky. V dňoch 6. – 9. novembra 2019 premení Košice na metropolu módy. Tento rok bude nielen o móde, ale aj o otvorenej diskusii, zdieľaní skúseností a inšpirácií. Vytvorí novú platformu profesionálnych prednášok a workshopov, vzdelávací event na rozbehnutie vlastného biznisu aj medzinárodný start-up.

KFW je živým zážitkom kombinácie exkluzívnych módnych prehliadok a inovácií vo svete módnych disciplín. Vytvára jedinečný koncept podnikania v móde v strednej a východnej Európe. Projekt v tomto roku prinesie novinku Košice Fashion Week & Summit s podtitulom Sustainability through Talent Development & Innovations. Program ponúkne novú platformu profesionálnych prednášok a workshopov s cieľom podporiť a rozvíjať talenty v kreatívnom priemysle. Pozvanie prijali rešpektovaní zahraniční speakri a lektori. Okruh tém je zameraný na udržateľnosť prostredníctvom rozvoja lokálnych talentov a inovácií. Vzniká tak unikátny vzdelávací event pre každého, kto chce rozvinúť svoj talent a rozbehnúť vlastný biznis.

V rámci programu dostane opäť priestor medzinárodný start-up pre mladé talenty z V4 podporovaný Vyšehradským fondom s názvom European Fashion Accelerator, sústreďujúci okolo seba komunitu mladých talentovaných návrhárov zo strednej Európy. Hlavným cieľom projektu je poskytnúť lepšie znalosti a praktické skúsenosti, ktoré uľahčia prechod z akademického do biznisového prostredia. Na európsky trh bude uvedený portál pracovných príležitostí v kreatívnom priemysle s názvom EFAjobs. V rámci sprievodného programu budú prednášky a workshopy pre verejnosť na rôzne aktuálne témy ako inovácie, osobnostný rozvoj… Pre módnych návrhárov a značky sprostredkujú organizátori stretnutia so zástupcami zahraničných nákupcov. Väčšina prednášok a workshopov v rámci summitu bude otvorená verejnosti. Časť programu je vyhradená pre študentov stredných a vysokých škôl s umeleckým zameraním.

Na KFW sa predstavia svetové módne značky ADMAR, Red Valentino, Patricia Pepe, Versace Jeans Couture, Karl Lagerfeld, John Richmond a ďalší. Návštevníci uvidia kolekcie renomovaných slovenských módnych návrhárok, ako sú Jitka Klett, Zuzana Hakova, Ida Sándor, Mišena Juhasz, Jana Polak a ďalšie. Dostanú priestor na prezentáciu svojich kolekcií a zúčastnia sa aj panel talkov či odborných prednášok spojených s ich úspešnou kariérou v kreatívnom priemysle (ŠUP Košice, SPŠ Svidník, SPšT Liberec, UJEP Ústí nad Labem, VŠVU Bratislava, Západočeská univerzita Plzeň). So svojou kreatívnou tvorbou sa predstavia aj študenti módneho dizajnu a rôznych umeleckých odborov, ale aj najmenší módni tvorcovia košického projektu Fashion KidLab.

O svoje skúsenosti v oblasti módy sa s účastníkmi KFW podelia na workshopoch zaujímaví hostia. Do Košíc príde priekopnícky český dizajnér Jiří Kalfař, ktorý kombinuje vysokú módu s vášňou pre environmentálne povedomie a udržateľnosť. Svoje kolekcie úspešne predstavil na New York a London Fashion Week. Spoločnosť NYLON ho vybrala ako jedného z ôsmich nových dizajnérov, ktorých stojí za to sledovať, zatiaľ čo spoločnosť L’Officiel ho uviedla ako jedného z novej vlny dizajnérov. Jiří bol menovaný ako jedna z osobností 30 pod 30 časopisu Forbes.

Riaditeľka Košice Fashion Week & Summit Karolína Bosáková má 20-ročné skúsenosti v módnom priemysle. Miluje vytvárať úžasné podujatia pre talentovaných tvorcov a prináša nové nápady na český a slovenský trh udalostí, ako napr. KFW & Summit. Vytvorila a šéfuje start-upu European Fashion Accelerator a zastupuje Happy Hearts Fund Česká republika.

Tech leader Marvan Shamma má nielen bohaté skúsenosti v oblastiach umelej inteligencie a strojového učenia, ale aj vášeň pre nové technológie a vízie do budúcnosti. Je členom výskumnej spoločnosti TechCast Global, ktorá vyrástla zo štúdia na univerzite George Washingtona.

Za konceptom projektu Young & Eco stoja študentky zo Strednej školy masmediálnych a informačných štúdií v Bratislave Michaela Suchá a Henrieta Zezulová. Ich projekt vzdeláva o dopade módneho priemyslu  na životné prostredie, ktorý je druhým najväčším znečisťovateľom po ropnom priemysle.

Program tu:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.