Košické slávnosti vína 2015

10. – 12.SEPTEMBER 2015 / AREÁL KATOVEJ BAŠTY/DOLNÁ BRÁNA / Vinárska udalosť roka v Košiciach – stretnite sa priateľmi pri pohári toho najlepšieho vína!

Jedinečná atmosféra, výborné domáce i zahraničné vína, chutné špeciality či lákavý program. Košice sa už po deviaty rok v rade stanú centrom vinárov a milovníkov vína. Od 10. do 12. septembra sa atmosferický areál Katovej bašty, tiež známy ako Rodošto a čarovná Dolná brána naplnia tými najlepšími vínami a vinármi. Príďte a zažite spolu s nami Košice ochutené tými najlepšími vínami.

wine bottles

 

Košice sú mestom, kde sa snúbi tradičné s moderným. Návštevníci si tak počas slávností vína budú môcť užiť vystúpenia rôznych zaujímavých hudobných interpretov, príchod vinného deputátu a komentované ukážky lisovania hroznového muštu. Tradičné, ale aj moderné technológie pri výrobe vína odprezentujú vo svojej produkcii samotní vinári, ktorí prinesú do Košíc špičkové slovenské aj zahraničné vína. Košické slávnosti vína sú tiež vrcholom jesene, kedy si mesto pripomína vinárske tradície regiónu a vlastníctvo viníc v tokajskom regióne – v maďarskej tokajskej dedinke Abaújszántó. Na slávnostiach budete mať jedinečnú možnosť ochutnať vína a stretnúť sa s osobnosťami vinárstiev z Maďarska, Slovinska či domácu vinársku špičku. Spojenie slávností vína s degustáciami, ktoré budú tento rok v partnerských vinotékach riadené samotnými vinármi či renomovanými enológmi a someliérmi sú na Slovensku stále raritou.

Festivalové lokality

Areál Katovej bašty a podzemný komplex archeologického múzea Dolná brána budú počas troch festivalových dni vinárskymi centrami mesta.

V oboch lokalitách návštevníci ochutnajú znamenité slovenské a svetové vína z rôznych vinárskych oblastí. Lákadlom v Katovej bašte budú autentické vína zo Strekovskej oblasti, a to z rodinného vinárstva Kasnyik, Strekov 1075 či z rodinného vinárstva z Novej Viesky – vinárstva Mátyás. Slovenskú tokajskú oblasť zastúpia rodinné vinárstva víno Vdovjak či Marián Takáč a jeho vinárstvo U koňa, svojich priaznivcov tiež očakáva obľúbená košická vinotéka Villa Cassa. Tešiť sa môžete aj na Národný salón vín, ktorého pobočku v Košiciach hrdo prezentuje Citadela Wine & Art Gallery. To najlepšie zo svetovej produkcie už tradične ponúkne priateľ všetkých gurmánov KuBbo Select a nebude chýbať ani talianska ponuka od Enotecy Centro. K vínu budú párovať jedlo znamenité reštaurácie – Olive Tree z hotela DoubleTree Hilton a bájny Camelot. Podmanivá atmosféra areálu Katovej bašty, ktorá patrí Východoslovenskému múzeu v Košiciach, bude doplnená príjemným hudobným, ale aj odborným programom. Areál bude počas trvania festivalu zastrešený, takže v prípade nepriaznivého počasia o pohodlné a družné hodovanie nebude núdza.

Dolná brána zaujme návštevníkov nielen v podzemí, ale aj na pódiu nad vinárskym mestečkom a zaručí tak pulzujúcu atmosféru počas celého festivalového diania. Archeologický komplex múzea sa tak stane domovom pre ochutnávky vína, kvalitných syrov a jedla, kde sa okrem vinárstiev budú prezentovať aj vybrané reštaurácie svojimi vychýrenými delikatesami, vhodnými k vínu. S tou najvyberanejšou ponukou sa predstaví vychýrený Obchod s dobrým vínom či talianske vína a produkty z portfólia reštaurácie a bottegy VIA ROMA. Nebudú chýbať ani slovenskí veľkoproducenti ako Elesko, Movino či Mrva & Stanko, Orechová, Chateau Viničky, Vitis, ale aj rodinné vinárstva Géresi či Krajnyík, hostia z maďarského Abaújszantó a distribútori svetových vín.

Otváracie hodiny oboch lokalít:

  • štvrtok: 16.00 – 22.00
  • piatok: 16.00 – 22.00
  • sobota: 14.00 – 22.00

Program a viac informácií nájdete na www.visitkosice.eu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.