Košický týždeň módy je oficiálne otvorený

V Kasárňach/Kulturparku boli prezentované prvé modely prestížnych slovenských a zahraničných návrhárov. Fenomén, akým je móda, prilákal na podujatie Košice Fashion Week stovky priaznivcov. Predvádzanie módnych návrhov sa začalo dnes a bude trvať až do nedele.

DSC_8579 jako inteligentní objekt-1

Móda je umenie a inšpirácia

Prvé modely, ktoré sa predstavili na pódiu, pochádzali z dielní Sone Zajacovej a Kristíny Fečkovej. Celé podujatie odštartovalo za účasti predstaviteľov mesta, módnych dizajnérov a organizátorov.

DSC_8597„Dostali sme sa na mapu kultúrnej Európy, dostali sme sa na mapu leteckej Európy a teraz sme sa po oficiálnom zahájení dostali aj do povedomia prestížnej módy Starého kontinentu,“ povedala viceprimátorka Košíc Renáta Lenártová.

„Móda je fenoménom súčasnosti a je súčasťou života každého jedného z nás,“ hovorí Karolína Bosáková, zakladateľka Unique Fashion Week v Prahe. „Aj keď máme pocit, že sa s módou veľmi nepriatelíme, nie je to pravda. Šaty sú istým druhom umenia a inšpirácie. Verím, že Košice Fashion Week nám všetkým prinesie bohatý kultúrny a spoločenský zážitok.“

Organizátori prestrihli pásku Košického týždňa módy tesne pred štrnástou hodinou. Celý deň je na programe prezentácia modelov šiat z rúk známych dizajnérov.

Marián Biľo, koproducent Košice Fashion Week, privítal aj návrhárov z Kyjeva:

„Radi by sme rozvíjali spoluprácu medzi naším regiónom a celou Európou v oblasti módy a kultúry.“

Prezrite si kompletný program Košice Fashion Week 2014.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.