Krajina víťazov zachytáva najsilnejšie momenty športovcov na fotografiách

Ploty areálu Kasární/Kulturparku budú do konca Leta v Kulturparku slúžiť ako Street Art Gallery s dielami špičkových fotografov pod názvom Krajina víťazov. Zachytávajú najväčšie úspechy slovenských športovcov, najznámejšie okamihy zo športových podujatí, ale nájdete tam aj nádherné umelecké fotografie.

„Máloktorá oblasť ľudskej činnosti prináša také silné emócie ako šport. Máločo na Slovensku dokázalo v ére našej štátnej samostatnosti tak povzbudiť prejavy vlastenectva a národnej hrdosti ako mimoriadne športové úspechy našich reprezentantov. A v máloktorej oblasti sa Slováci dokázali tak často výrazne presadiť v plnej svetovej konkurencii ako práve v športe,“ uviedol k výstave prezident Slovenského olympijského a športového výboru Anton Siekel.

 Cieľom bolo prostredníctvom výstavy pripomenúť, aké silné emócie či pocit hrdosti a spolupatričnosti vie šport vyvolať. A keďže sme boli postavení pred situáciu s opatreniami, k výstave založili autori projektu aj FB profil  https://www.facebook.com/krajinavitazov a https://www.facebook.com/tehelnepole, ktorý predstavovali jednotlivé fotografie v online priestore. Počas jej trvania prišli s myšlienkou posunúť ju z Národného futbalového štadióna v Bratislave aj do iných kútov Slovenska a jedným z nich sú Košice.

Výstava sa napriek obmedzeniam tešila aj fyzickým návštevám a v online priestore mala cez 700-tisíc vzhliadnutí. Vyvolala aj veľký záujem médií. Z Krajiny víťazov bolo zverejnených viac než 30 článkov a reportáží. Jednu z nich nájdete na https://www.noviny.sk/zaujimavosti/572494-momenty-na-ktore-sa-nezabuda-na-narodnom-futbalovom-stadione-oslavuju-uspech-slovenskeho-sportu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.