Krása a zmyselnosť žien sa odkrýva v odtieňoch modrej

Ísť za svojim snom, nevzdať sa a robiť všetko pre rozvoj svojho potenciálu prinieslo svoje ovocie. Roky driny, navrhovanie, šitie a kreatívne myslenie dopomohlo šikovným ženám z Výmenníka Važecká k módnej značke VYVA, vďaka ktorej sa dostali do povedomia blogerov a fanúšikov módy. Už začiatkom mája predstavia svoju novú módnu kolekciu s názvom Modrá. Táto farba symbolizuje vyrovnanosť, pokoj a navodzuje pocit bezpečia. Zároveň je však farbou, ktorou sa znázorňuje rozbúrené more či dážď.

VYVA (skratka Výmenníka Važecká) je módnou značkou, ktorá vznikla v rámci komunitno-umeleckého projektu s názvom Z ulice. Tvorí ju skupina obyčajných dievčat, malých slečien, žien a babičiek, ktoré spojili svoje sily, um a kreativitu a vytvorili vlastnú módnu značku. Pravidelne sa stretávajú vo  Výmenníku Važecká a premieňajú svoje sny na modely, ktoré si získavajú čoraz väčšie publikum.

Módna značka VYVA sa 5. mája o 19:00 hod. predstaví v Kasárňach/Kulturparku so svojou najnovšou módnou kolekciou, ktorá vychádza z príbehu samotnej VYVY. Modrá je pre ženy a dievčatá z VYVY nielen symbolickým vyjadrením farby, ktorá bude typická pre ich najnovšiu kolekciu, ale zároveň navodzuje aj tajomnosť ženy v rôznych fázach alebo etapách života.

Výnimočná prehliadka, ktorá v sebe nesie kúsok tajomna a pritom ostáva jemná a nežne ženská, rozpráva príbeh, ktorý je predovšetkým o VYVE, ale nájsť a stotožniť sa s ním je ľahké, pretože je o ženách. O ich snoch, túžbach, ale i bolestiach a prehrách. Na jednej strane tvorkyne mapujú osobnostné a charakterové postavenie žien v rôznom veku a na stane druhej modrú farbu, ktorú vnímame ako podtext rozmanitosti, spájajúcej sa na tejto prehliadke v jeden kompaktný celok.

Módna značka VYVA sa od januára 2015 uviedla na viacerých významných módnych fórach, napríklad na bratislavskom Urban markete a počas Prague Design weeku či ako predskokan Košice Fashion Week 2015 a súčasť Košice Fashion Week 2016 v Kasárňach/Kulturparku. Tento rok VYVA nebude chýbať ani na festivale USE THE CITY, kde pre návštevníkov začiatkom júna pripravia ženy program a predvedú jedinečné modely na výnimočnom mieste.

Vstupenky online

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.